Пропагандисти поширили фейкову обкладинку нібито британського видання з карикатурою на Зеленського і Байдена – Без Брехні
ВолиньФактчекФактчек-регіон

Пропагандисти поширили фейкову обкладинку нібито британського видання з карикатурою на Зеленського і Байдена

Кремлівський конвеєр фейкових обкладинок популярних світових видань продовжує працювати активно і системно. Днями російська топ-пропагандистка скабєєва, а за нею і інші ресурси поширили чергову фейкову обкладинку із карикатурою. На цей раз фальсифікували обкладинку британського щотижневого журналу The Spectator (вважається консервативним виданням). Про деталі фейку – далі у матеріалі.

 

Героями карикатури цього разу пропагандисти зробили Президента України Володимира Зеленського, прем’єра Ізраїля Беньяміна Нетаньягу, Президента США Джо Байдена, верховного лідера Ірану Алі Хаменеї, і… очільника кремля. І якщо перші два персонажі показані у негативному сенсі, то російський, так званий, президент – у позитивному.

«Герої» карикатури нібито грають у сніжки, і у Зеленського, який протистоїть кремлівському очільнику, сніжок мало і вони маленького розміру. Натомість у бункерного диктатора сніжки великі і їх чимало. В другому ряду цілять один в одного прем’єр Ізраїля Беньямін Нетаньягу та лідер Ірану Алі Хаменеї. У Нетаньягу сніжок значно більше, ніж у Зеленського.  На задньому плані – “розгублений” Байден.

Топ-пропагандистка скабєєва підписала карикатуру: «У Зеленского даже здесь нехватка боеприпасов. А Байден вообще не врубается, что происходит…».

Натяк на карикатурі і у змісті підпису пропагандистки зрозумілий – Захід розгублений, у України закінчується зброя і боєприпаси, бо США перемкнулися на допомогу Ізраїлю, а у росії – як завжди все чудово: зброя, боєприпаси, процвітання і впевнений очільник…

Проте, як би не старалися російські фейкороби – обкладинка і карикатура – фейк.

На сайті видання у архіві обкладинок не існує подібної за грудень, як і не існує «спеціального різдвяного випуску», яким позначили фейкову обкладинку. http://surl.li/nxylo

Єдиний номер журналу за грудень – це випуск за 2 грудня із стилізованим мальованим зображенням очільника Китаю Сі Цзіньпіна із заголовком – «Як Китай монополізував зелений ринок». http://surl.li/nxylx

Крім того є ще низка деталей, які видають фальсифікацію:

– фейкова обкладинка не містить характерного для видання і справжніх обкладинок заголовку і підзаголовку;

– у лівому верхньому куту на фейковій обкладинці вказано просто «грудень» – на справжніх є ще і дата випуску;

– там же вказана вартість журналу – вона позначена у доларах – 8,99, хоча на справжніх обкладинках вартість у пишеться у фунтах – 5,75.

– у правому верхньому куті на фальсифікаті – цифри і букви з натяком на реєстраційний номер видання, хоча на реальних обкладинках там написано посилання на сайт та рік, з якого журнал почав друкуватися – 1828-й.

Що стосується взагалі присутності теми війни росії проти України на обкладинках The Spectator, то за 2023 рік видання п’ять разів присвятило свою першу шпальту цій події. А саме (дивись на скріншотах):

  • «Через рік: чим закінчиться війна в Україні» – 4 лютого;
  • «Путін перемагає? Світовий порядок змінюється на його користь» –  4 березня;
  • «Наступний крок України: чи можна перехитрити Путіна?» – 27 травня;
  • «Після Путіна: наскільки нам необхідно нервувати?» – 1 липня;
  • «Чому ми не даємо Україні те, що їй потрібно?» – 16 вересня.

 

Матеріал підготовлено фахівцями видання “Брехунець” в рамках ініціативи Мережа проектів з протидії дезінформації 

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja