Пропагандисти вигадали фейк, що в Давосі українська делегація розмовляла російською   – Без Брехні
ОдещинаФактчекФактчек-регіон

Пропагандисти вигадали фейк, що в Давосі українська делегація розмовляла російською  

З 15 по 19 січня у Давосі проходив традиційний економічний форум http://surl.li/eixmy . Лише 23 січня Telegram-сміттярка «ЗеРада» вирішила вигадати фейк на цю тему. Вони опублікували текст від особи, яка нібито працює на форумі, де російською мовою поширює кремлівські наративи. Цей вкид має всі типові ознаки неправдивої інформації.

 

Перш за все – невідомо, хто є джерелом. Нібито це особа, яка працює в Давосі. Але при цьому немає інформації ким працює, які службові обов’язки тощо.

Немає згадки, хто конкретно розмовляв російською чи, наприклад, поводився некоректно. Тобто жодної конкретики в тексті, яку б можна було перевірити.

Згадування лише одного прізвища – президента України. Тобто зрозуміло, що негативне уявлення повинно йти до однієї особи, що навіть не прикривають пропагандисти.

Цей фейк можна було б не згадувати, якби не одна цікава деталь. Текст має фотографію відомого російського пропагандиста Соловйова та згадку про нього. Згадка зроблена так, як роблять в рекламі не найвищої якості – з подвійним повторюванням за короткий проміжок часу. 

Дуже складно повірити, що в Українському домі у Давосі могло появитися зображення Соловйова, вже не кажучи про його тексти.

Це фото суперечить спостереженням журналістів Politico, які визнали Український дім найкращим павільйоном http://surl.li/psceq й описують його наступним чином: “Павільйон, яким керують виключно жінки (чоловікам військового віку заборонено залишати Україну), показував захоплюючу карту «російських воєнних злочинів», а також три гігантські екрани, на яких демонструвалися милі відео TikTok, зняті українцями (h/t Paul de Villepin)”.

Складається враження, що фейк придумано не для того, щоб якось вплинути на українську чи російську аудиторію, а для того, щоб пропіарити конкретну людину.

Таким чином можна зробити висновок, що ця Telegram-сміттярка залежить від цього пропагандиста чи відпрацьовує його замовляння. Тобто цей фейк цікавий тим, що демонструє, що серед пропагандистів є своя внутрішньовидова війна за гроші та вплив. 

 

Матеріал підготовлено фахівцями виданння “Інтент” в рамках ініціативи Мережа проектів з протидії дезінформації 

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja