Пропагпанда поширила ФЕЙКОВИЙ «секретний лист» від Головнокомандувача ЗСУ Залужного про втрати України у війні проти росії – Без Брехні
Фактчек

Пропагпанда поширила ФЕЙКОВИЙ «секретний лист» від Головнокомандувача ЗСУ Залужного про втрати України у війні проти росії

На День Незалежності України ворог «привітав» українців не тільки ракетними обстрілами, але і новими фейковими вкидами, які мали б підірвати нашу віру у перемогу, поширити паніку, зрадоньку. Проте, як завжди пропагандисти виявилися криворукими. Сьогодні смітникові російськи ресурси та телеграм канали поширили в українському сегменті соцмереж фейковий листі нібито від командувача ЗС Валерія Залужного до секретаря РНБО Олексія Данилова де він повідомляє про втрати серед українських військовослужбовців. На листі і підписи, і штрих-коди, і шапка бланку, і вихідні дані – ну майже все як має бути насправді. Але ключове тут слово – майже. Пояснюємо де скриворучили пропагандисти.

 

Найголовніша помилка пропагандистів у фейковому листі – це головний атрибут, який би мав додати правдивості документу. А саме бланк! Чому? Тому що Валерій Залужний – головнокомандувач Збройних сил, а не Міністр оборони. Бо саме бланк Міністерства оборони використано у фальсифікаті. Тобто на місті підпису Залужного мав би бути підпис Олексія Рєзнікова, бо саме він є Міністром оборони.

Структура, у якій працює Залужний – Збройні сили України, які мають свої формати документів.

До того ж лист містить і інші документальні помилки. Так за даними фахівців Центру протидії дезінформації при РНБО України згідно з правилами офіційного документообігу (ДСТУ 4163:2020), штрих-код проставляють у центрі нижнього поля першої сторінки документа, а не так, як на фейковому листі.

У самому тексті листа є граматичні помилки та русизми:

– «інформація о загиблих» – тоді як правильно: інформація про загиблих;

– «отриманих поранення» – тоді як правильно: поранених, або тих, хто отримав поранення;

– «числиться» – тоді як правильно може бути рахується або вважається.

Ще одне не сумісництво закралося у кількості вказаних загиблих та поранених. Пропагандисти так хотіли «накрутити» обсяги українських втрат, що у них вийшло загиблих майже удвічі більше ніж поранених – 76 640 і 42 704. Тоді, як за всіма класичними розрахунками за досвідом практично всіх останніх війн (починаючи від Першої і Другої Світових війн) співвідношення загиблих і поранених корелюється якраз навпаки – на одного загиблого 2-3, а то й 4 поранених.

Тож, так званий, «секретний документ», як його називають пропагандисти у своїх дописах і публікаціях – криво зроблена фальсифікація.

 

 

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja