Проросійські колаборанти поширили звернення до прем’єра Польщі “від імені народу України” – Без Брехні
ВолиньФактчекФактчек-регіон

Проросійські колаборанти поширили звернення до прем’єра Польщі “від імені народу України”

У польському сегменті Facebook 17 червня 2023 року опублікували «Звернення українців до прем’єр-міністра Моравецького!», яке нібито підготували “представники українських громадян”. Поширення цього підозрілого посту помітили та проаналізували колєги-фактчекери з Demagog.

Пост супроводжується майже 14-хвилинним відеозаписом, на якому жіночий голос зі східним акцентом перекладає ( час запису з 0:00 до 4:33 ) або зачитує ( час запису з 4:33 до 13:54 ) два документи. Одним із них є вищезгадане звернення.

У цьому “документі” стверджується, що Польща разом з Великою Британією та США ведуть гібридний конфлікт в Україні ( час запису 0:07 ), що «режим Зеленського заборонив опозицію» ( час запису 9:05 ) і що громадяни України є заручниками і не можуть покинути країну ( час запису 1:34 ).

“Мирний” план, наведений у відео передбачає капітуляцію та державний переворот.


Авторами «звернення» є проросійські активісти, серед яких відомі поширювачі неправдивих повідомлень про війну в соціальних мережах.

Обидва документи, які фігурують у  записі, походять із сайту Представництва української народу ( ПУН ). Як написано у них на сайті, цей рух був створений у березні 2023 року і мав стати «можливістю для мільйонів українців, які не згодні з діями нинішнього політичного режиму в Україні, обрати інше, краще майбутнє в рамках конституції». ПУН в описі наголошує : «поки проНАТОвський режим у Києві стоїть на боці війни та смерті, ми пропонуємо життя та мир».

На тому ж сайті ПУН вказані головні учасники руху: всі як один – проросійські пропагандисти. Одним із головних учасників руху є Дмитро Василець. Це блогер і пропагандист, який заперечує визнання Росії агресором. У минулому він був пов’язаний з партією «Держава», яка була призупинена судом у 2022 році через підозру її активістів у державній зраді.

Інші члени Олександр Семченко, який у своїх матеріалах на YouTube (наразі записи закриті ) стверджував, що українська армія використовує громадян як живий щит . Крім того, він висловив думку, що Росія не використовує важку артилерію для ударів по мирному населенню.

Ще одна особа, пов’язана з ПУН, – Павло Онищенко , чиї антиурядові меседжі перетинаються з  проросійськими наративами , представляючи Україну як «державу-невдаху» та «окуповану».

Також серед учасників зазначений ще один відомий пропагандист Максим Шихалеєв “Шейх Тамир”.  На сайті він зазначений як “Активний політичний відеоблогер, володіє унікальною інсайдерською інформацією, його прогнози збуваються”. Найчастіше його інсайдерська інформація – це російські пропагандистські меседжі.

Зрештою ПУН створили пропагандистський ресурс “Мрія”, який видає себе за медіа та через соцмережі просуває проросійські наративи та фейки.

Людей, які просувають проросійський наратив у цій війні, складно вважати представниками українського народу.

“Представники українського народу” – самозванці

ПУН маніпулює положенням ст.5 Конституції України про народовладдя: “Сувереном і єдиним джерелом влади в Україні є народ. Народ здійснює владу безпосередньо та через органи державної влади та органи місцевого самоврядування”. Вони стверджують, що як представництво народу, вони можуть здійснювати функції влади в Україні. Для цього нібито провели Всеукраїнський з’їзд та Віче, затвердили “герб” а тепер звертаються до урядів інших держав.

Однак у рішенні Конституційного Суду України від 2005 року чітко зазначено, що влада здійснюється шляхом прямої демократії, тобто шляхом організації виборів і референдумів , а також через органи державної влади та органи місцевого самоврядування.

Тобто отакі утворення, які оголошують себе владою, як мінімум самозванці, а насправді злочинці, які пробують захопити державну владу.

Тези про “народ у заручниках” – російські

Поширюють у зверненні ПУН відверто російські тези про те, що владу в Україні захопили,  а український народ, опинився в заручниках у справжніх господарів країни: США та Великобританії.

Це ніяк не думка “українського народу”.  Дослідження Rating Group від 8 червня 2023 року показало, що понад 70%. респондентів вважають, що справи в Україні йдуть у правильному напрямку. У свою чергу 95%  респондентів вважають, що Україна зможе відбити напад Росії. 91 відсоток Українці підтримують дії президента Зеленського. Причому понад 80 проц респонденти позитивно ставляться до членства України в НАТО.

Заперечення збройної агресії Росії, яке постійно просувають у зверненні, взагалі кримінальний злочин. Мирний план, який пропонують на сайті – капітуляція та здача територій України.

Мирний план, який пропонують ПУН/скріншот з сайту narodgov.org

І коротко щодо інших заяв колаборантів.
В Україні все ще діють опозиційні партії, в тому числі в парламенті . Тимчасове призупинення діяльності стосувалося лише груп, пов’язаних з Російською Федерацією. В тому числі і “Державу” лідера РНП заборонили саме за підігрівання інтересам Росії.

Заборона на виїзд поширюється лише на частину громадян. Чоловіки під час воєнного стану мають обов’ язок до мобілізації для захисту своєї Батьківщин, тому їхній ви’їзд обмежено. Це звичайна практика. З правил є винятки.

Висновок:

Колаборанти-самозванці відпрацьовують російські методички і намагаються створити уявлення, що є якась чисельна спільнота українців, що не вважають Росію нападником. Такі меседжі про “мир замість війни” можуть знайти відгук у деяких біженців, які навіть після втрати домівок не зізнаються, хто ж їх знищив. Також такі “українські” заяви неодмінно будуть використані польськими проросійськими діячами, які закликають припинити підтримку України. Таким чином у них з`являється аргумент, що і українці не хочуть війни, це все “злочинний режим”.

 

Матеріал підготовлено фазівцями видання “Брезунець”

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja