Протокол лікування COVID-19 та ознаки коронавірусу з Італії | МАНІПУЛЯЦІЯ – Без Брехні
COVID-19. Правда і міфиФактчекФактчек NEWS

Протокол лікування COVID-19 та ознаки коронавірусу з Італії | МАНІПУЛЯЦІЯ

У соцмережах поширюють ознаки коронавірусу і протокол лікування хворих на коронавірус в Італії, який хтось від когось отримав із Італії. Ще частіше його поширюють у різних месенджерах, ніби це прихована інформація і остання надія на порятунок із посиланням на “реального лікаря з Італії”. А от агентство УНІАН оприлюднило перелік ліків від італійців кілька днів тому і стверджує, що у них інформація з власних джерел.

Все як завжди базується на методі напівправди. Ліки, про які пишуть, ввійшли у протоколи лікування, але виключно для тяжких хворих і при конкретних симптомах, адже ліків від коронавірусу немає, але можна полегшити певні ознаки захворювання. Щодо перебігу захворювання – то у розсилці маніпуляція на маніпуляції. Ось тут розписані ознаки.

ВЕРДИКТ. МАНІПУЛЯЦІЯ

ПЕРЕВІРКА

У повідомленні, яке розсилається, є пререлік чотирьох препаратів, які використовують італійські медики для лікування коронавірусу COVID-19:
– протималярійний препарат з діючою речовиною гідроксихлорохін – плаквеніл (про плаквеніл ми напишемо окремо – слідкуйте за нашою сторінкою, але спойлер – дія не доведена і дуже багато питань по ньому);
– антибактеріальний засіб азитроміцин – дослідження щодо лікування симптомів Covid 19 тривають;
– імунодепресант тоцилізумаб – дослідження щодо лікування симптомів Covid 19 тривають;
– калетра, комбінований препарат, який має в своєму складі лопінавір та ритонавір, використовується як антивірусний засіб для лікування ВІЛ інфекції – дослідження щодо лікування симптомів Covid 19 тривають.

Жоден із цих препаратів не лікує коронавірус.

Тобто, існує і протокол, і перелік ліків, в якому використовують зазначені препарати. Але потрібно розуміти, що НЕМАЄ ЛІКІВ від COVID-19. Зараз лікують ЛИШЕ симптоми, тому не у всіх випадках використовують повний перелік. І якщо одними ліками можна полегшити симптоми для однієї людини, то іншій – навпаки – нашкодити! Ліки з цього переліку можуть викликати серйозну побічну дію! Більше того, ці ліки для певних симптомів. Тому не потрібно бігти в аптеку і купувати ці препарати.

В Україні також 2 квітня затвердили протокол лікування хворих на COVID-19. Лариса Мороз, головний інфекціоніст Вінницької області, яка була однією із розробниць протоколу і вивчала, в тому числі, й італійські протоколи, підтвердила нам, що справді в Італії використовують ці препарати.

“Ці препарати тільки для того, щоб приймати в стаціонарі! Це не для самолікування! Вони мають деяку побічну дію, особливо, якщо у хворих є якісь супутні захворювання. Є препарат, перед прийомом якого взагалі пацієнт має пройти деякі додаткові обстеження, і він тільки тоді призначається, коли важка форма перебігу хвороби”, – попереджає Лариса Мороз.

За її словами, препарати із італійського протоколу, також увійшли до українського. “Деяких препаратів немає в аптеках. Зараз вони всі новим додатком увійшли в національний перелік. Тому що, коли ми робили першу версію свого протоколу 18 березня, то нам деякі препарати купували спонсори, – за бюджетні кошти їх не можна було купити. Верховна рада проголосувала за те, щоб препарати, які не зареєстровані, можна було використовувати зараз”, – пояснює вона.

З офіційних джерел також відомо, що в Італії розпочали клінічні випробування 4 препаратів у боротьбі з COVID-19. Зокрема, це імунодепресант тоцилізумаб, ефективність якого почали вивчати при застосуванні на ранніх стадіях у пацієнтів із пневмонією. Ми писали про цей препарат тут. 

І так, можна серед жарознижувальних вживати як парацетамол, так і ібупрофен.

Наголошуємо, самолікування може нашкодити і зробити значно гірше. Будь ласка, тримайте зв’язок із вашим сімейним лікарем.

Дякуємо колегам із Наші гроші. Львів за допомогу у підготовці матеріалу.

 

NB! Матеріал підготовлений в рамках проєкту з протидії фейкам за темою “COVID-19” – “По той бік пандемії”,  ініційованого ресурсом “По той бік новин”

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja