Примусова вакцинація вчителів, невідомі вакцини та інші ФЕЙКИ міністра Шкарлета – Без Брехні
Фактчек

Примусова вакцинація вчителів, невідомі вакцини та інші ФЕЙКИ міністра Шкарлета

Міністру освіти журналісти поставили питання, про причини малої кількості (32%) освітян, які бажають вакцинуватися. Пан Шкарлет відповів, що всьому виною те, що в пресі ЗМІ та соцмережах було поширено дуже багато цікавої можливо неправдивої, можливо провокаційної інформації. І одразу ж міністр сам зробив те, в чому вбачає проблему – поширив ряд неправдивих тез.

ТЕЗА1:“Ніхто ще реально не знає дію цих вакцин, які будуть наслідки вакцинації, це більш за все міфи, ми маємо прожити деякий час, щоб зрозуміти, яким чином це відбивається на нашому здоров’ї і житті.”

СПРОСТУВАННЯ

Міністру освіти, ще й з науковим ступенем, слід посилатися на офіційну науково підтверджену інформацію, а не повторювати самому фейки і  виправдовувати низьку зацікавленість педагогів (педагогів, які самі мають вчити критичному і науковому мисленню), тим, що вони читають  і вірять у  фейки.

Всі допущені до використання вакцини пройшли перевірку на безпечність. ВООЗ підтверджує, що : “Вакцини проти COVID-19 були протестовані у великих, рандомізованих контрольованих дослідженнях, які включали людей широкого вікового діапазону, обох статей, різної етнічної приналежності та осіб з багатьма захворюваннями. https://bit.ly/2RdMHka  

Сама вакцинація проводиться вже тривалий час, за даними зібраними Bloomberg у 176 країнах світу було зроблено 1,94 млрд щеплень https://bloom.bg/3pbXRm9 

Тобто замість пояснень, про те, що вакцини, які застосовуються у світі, в тому числі Україні, пройшли належні випробування і підтвердили свою безпечність, пан Шкарлет підкріплює побоювання, які сформувалися завдяки саме таким маніпулятивним тезам.

 

ТЕЗА 2 “Інструментів поки немає, але, можливо, їх треба знайти… як у кухарів є обов’язковою вимогою санітарна книжка або інші додаткові елементи допуску до професії… Можливо, як допуск до професії, буде обов’язковим елемент вакцинації”

СПРОСТУВАННЯ

Дуже дивно, що педагог-міністр Шкарлет не знає, що  “санітарна”, а насправді особиста медична книжка 1-ОМК обов’язкова не лише для “кухарів”, а і для вчителів. Мало того, обов’язковий профілактичний медичний огляд проходять усі працівники навчальних закладів (окрім вишів ІІІ-ІV):

  • Керівники, їх заступники
  • Педагогічні працівники
  • Медичний персонал
  • Працівники харчоблоків
  • Спеціалісти, що беруть участь у навчально-виховному процесі
  • Технічний персонал

Та й до чого тут медична книжка взагалі. Адже проходження медичного огляду немає жодного стосунку до вакцинації. В медичній книжці не зазначається наявність обов’язкових вакцинацій.

Можливо пан міністр мав на увазі якийсь особливий порядок обов’язкових щеплень для “кухарів”?

Проведення обов’язкових та рекомендованих щеплень регулюється окремим Порядком. Згідно з ним обов’язкові щеплення у працівників  установ громадського харчування та підприємств харчової промисловості (кухарів) та педагогів не відрізняється

Єдина відмінність – рекомендована вакцина від Гепатиту А. Але під цю рекомендацію потрапляють не лише “кухарі”, а і  військовослужбовці, співробітники МВС України, пожежники, персонал служб спеціального призначення (оперативні служби);персонал з обслуговування водоочисних водопровідних мереж. 

Щеплення від COVID-19, тим паче примусове, цей Порядок не регулює.

Проведення вакцинації від COVID-19 відбувається згідно з затвердженою Дорожньою картою з впровадження вакцини від гострої респіраторної хвороби COVID-19.

В розділі “Мета та цілі впровадження вакцини від коронавірусної хвороби COVID-19” однозначно зазначено:
“Вакцинація від коронавірусної хвороби COVID-19 в Україні буде добровільною для усіх груп населення та професійних груп”.

Схожу ідею про обов’язковість вакцинації  8 лютого 2021 озвучив президент Зеленський: Я вважаю, що люди, які працюють на державу, отримують від держави кошти і мають постійні контакти – вони не мають права відмовитися від вакцинації. Крім тих, у яких алергія і яким просто неможливо зробити щеплення”

Проте останні зміни до Дорожньої карти вносилися 13.05.2021 року і концепцію добровільності змінено не було. Варто зазначити, що за пріоритетом вчителі стоять на сьомому місці в порядку вакцинації і їх вакцинація передбачена лише на 3 етапі. 

Тобто наразі у держави навіть не стоїть задачі вакцинувати від Covid-19 першочергово до 1 вересня всіх вчителів, не кажучи вже про технічну можливість це зробити. Так нещодавно міністр Ляшко вже пообіцяв зробити за літо 10 млн доз вакцинацій. Ми про це писали тут.  

 

ТЕЗА 3: “Освітянська громада це на сьогодні 65% населення”

СПРОСТУВАННЯ

За таким критерієм розрахунку, як пропонує пан міністр, коли в педагогів зараховано дідусів та бабусь учнів, у нас всі 100%  населення залучені до освітнього процесу. Насправді Дорожньою картою передбачено вакцинацію  1428055 вчителів та інших працівники сфери освіти.

 

ТЕЗА 4 :”На сьогодні в Європу тільки вакцинованих на відпочинок пускають”

СПРОСТУВАННЯ

Так, Євросоюз розробив і впроваджує “паспорти вакцинації”,  а точніше EU Digital COVID Certificate. Та цей сертифікат може міститиме наступну інформацію:

  • чи вакциновані ви проти COVID-19
  • отримали негативний результат тесту
  • одужали  від COVID-19.

 Тобто не йдеться  про єдиний можливий варіант обов’язкової вакцинації. Якщо з якихось причин ви не можете вакцинуватися, ви маєте надавати негативний результат .https://bit.ly/3g0Yue9 

 

Автор: Олекса Шарабура, Юлія Пухнаста

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja