Присяга військових новому президенту – як запустили фейк? – Без Брехні
ФактчекФактчек NEWS

Присяга військових новому президенту – як запустили фейк?

Напередодні інавгурації Володимира Зеленського у соцмережах та ЗМІ з’явилася інформація стосовно деталей церемонії. «…Президентові будуть присягатися на вірність Збройні Сили України»,  «…В рамках інавгурації Верховному Головнокомандувачу Володимиру Зеленському повинні присягати на вірність військовослужбовці України». Як з’ясуали експерти «БезБ» – ця інформація не відповідає дійсності.

ВЕРДИКТ: ФЕЙК / НЕПРАВДА

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТИ:

На сторінці у Facebook політичний журналіст Дмитро Тимчук опублікував пост, де йдеться про те, що на вірність Зеленському ніби то будуть присягатись Збройні Сили України – інформацію яку розповсюдили вже  топові ЗМІ. Координатор групи «Інформаційний спротив» спростовує, як військовий фахівець дану тезу.

Дійсно, законом «Про порядок проведення урочистого засідання Верховної Ради України, присвяченого складенню присяги новообраним Президентом України» складання присяги саме військовими під час інавгурації не передбачено. Але важливіше, що взагалі, присяга військовослужбовця, згідно закону «Про текст Верховної присяги» передбачає клятву вірності українському народу, а не Верховному Головнокомандувачу.  Під час інавгурації передбачається лише представленная командувачів видами Збройних Сил України, що і відбулося на церемонії. Слід наголосити, що подібний перебіг урочистостей був дотриманий і попереднім президентом України.

Серед медіа, які розповсюдили дану інформацію, можна вказати інформаційне агенство УНІАН, яке опубліковало інформацію, де йдеться про те, що «перед прийомом у Маріїнці військові мають йому [Президенту] присягнути як Головнокомандувачу».

Про це говорить і ТСН, посилаючись на пост журналістки Соні Кошкіної.

Тим не менш, ЗСУ так і не присягнули Зеленському у вірності, як прописувалося в уявних сценаріях деяких ЗМІ. Командувачі Збройних Сил України представилися та віддали честь Президентові. Міф, який напередодні інавгурації розлетівся по новинних сайтах і соцмережах, виявився хибним трактування ЗМІ і окремими журналістами церемоніальних елементів, а також фактичну відсутність знань закону «Про текст Верховної присяги».

 

Автори: Артем Листопад, Сабіна Мусіна

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja