РАШИСТСЬКА ПРОПАГАНДА МАНІПУЛЮЄ ЗАЯВАМИ ДЖЕН ПСАКІ І ЖОЗЕФА БОРЕЛЯ, ЩОБ ПРИНИЗИТИ ПІДТРИМКУ УКРАЇНИ – Без Брехні
Пропаганда-СТОПФактчек

РАШИСТСЬКА ПРОПАГАНДА МАНІПУЛЮЄ ЗАЯВАМИ ДЖЕН ПСАКІ І ЖОЗЕФА БОРЕЛЯ, ЩОБ ПРИНИЗИТИ ПІДТРИМКУ УКРАЇНИ

Рашистська пропаганда усіма не правдами намагається збити рівень підтримки України на Заході. Крім того, для своєї ватної аудиторії та посіпак з таких же країн ізгоїв, кремль формує картинку, що не все так гарно з підтримкою клятих «неонацистів, націоналістів, фашистів та наркоманів» навіть на рівні високих представників США на ЄС. Днями пропаганда розігнала брехливу маніпуляцію, яка залетіла і в український інфопростір, що нібито у Сполучених Штатах негативно відреагували на прохання Президента Зеленського про виключення росії з радбезу ООН і що сам Борель сказав, що російський дерев’яний рубль «гарно пристосувався до санкцій». І в одному, і у другом випадку – це вирвані з контексту фрази, запаковані в маніпулятивну обгортку.

 

СПРОСТУВАННЯ

Після розголосу про страшні звірстві і злочини окупантів у містах та селах Київщини, зокрема у Бучі, на запит України 5 квітня було скликане засідання Радбезу ООН. http://surl.li/bsdhp

На засіданні з відео зверненням виступив Президент нашої держави. Також учасникам засідання був показаний короткий ролік із картинами жахіть і вбивств у Бучі.

У зверненні Володимир Зеленський поставив питання про виключення росії з Радбезу ООН, аргументувавши свою позицію тим, що росія є членом Радбезу і своє право вето використовує для прикриття своїх злочинів в Україні, а раніше і у Сирії, і у Грузії.

Слід наголосити, що Україна отримала під час засідання всебічну підтримку, а росія – всеосяжне засудження.

Однак, питання виключення московії з Радбезу ООН – не таке просте і однозначне, бо все впирається в певні процедури регламенту. Представники різних країн висловили свої думки з цього приводу.

Після засідання прес-секретарка Білого Дому Джен Псакі дала брифінг, де оголосила позицію США по цьому і багатьом іншим питанням.

І от тут рашистська пропаганда висмикнула з контексту одну фразу Псакі і розігнала зраду проти України, а собі зарахувала, типу як перемогу. На запитання про виключення росії з радбезу, прес-секретарка дійсно сказала: «Ми цього бачимо…». Саме ця теза стала ключовою і понеслася по російських інформаційних помийках.

Що сказати, у технологіях маніпуляцій кремль набив руку, бо саме висмикування із контексту однієї чи декількох зручних і вигідних меседжів – поширений маніпулятивний прийом.

Між тим, контекст відповіді і на це запитання, і загалом зміст брифінгу для росії був далеко і далеко не позитивний. http://surl.li/bsdgt

Що стосується відповіді на дане запитання, то там було чудове продовження. Ось повний переклад із стенограми брифінгу, Псакі запитали реакцію США на заклик Президента України:

«Запитання: Президент Зеленський закликав позбавити Росію права голосу у Раді Безпеки ООН. США хочуть, щоб Росія була виключена із постійних членів?

ПСАКІ: Ми цього не бачимо. Ми, звичайно, розуміємо, ви знаєте, у них є постійне місце в Раді Безпеки. Звичайно, саме тому так особливо тривожно те, що Росія, з огляду на її особливу відповідальність за дотримання Статуту ООН, активно підриває Статут і зловживає своїм становищем.

Ми справді зараз зосереджені на їхній ізоляції, насправді — на ізоляції Росії та притягненні їх до відповідальності. І, як ви знаєте, саме на цьому ми та наші союзники зосереджені».

Тож позитивного для росії мало. Як у цій відповіді, так і загалом у всьому брифінгу. А черговий пакет санкцій від США, який був прийнятий учора – красномовне тому підтвердження.

За схожою схемою пропаганда зманіпулювала і тезами верховного представника ЄС Жозепа Борреля.

Низка російських, так званих медіа, поширила вирвану з контексту фразу Борреля про те, що російський рубль «добре протистоїть санкціям»

На базі цієї тези кремль поширив пропагандистські матеріали, у яких наголошує, що начебто навіть світові політики та Європа визнають міцність російської економіки, на яку не вплинуть санкції

Що було насправді? Боррель дійсно говорив про російську економіку в ефірі іспанського радіо COPE, але у своєму виступі дипломат наполягав на посиленні санкцій, оскільки наявних обмежень недостатньо, щоб «путін та його оточення припинили воювати з Україною». Тобто Боррель не висловлював захопленість російською економікою, а наголошував, що рубль поки що не так сильно впав і треба посилити тиск.

Тож і тут у рашистів не сталося, як гадалося. І не станеться!

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja