РАШИСТСЬКА ПРОПАГАНДА ОРГАНІЗУВАЛА НА ЗАХОДІ МЕРЕЖУ ПСЕВДОЕКСПЕРТІВ ДЛЯ ПРОСУВАННЯ СВОЇ НАРАТИВІВ – Без Брехні
Пропаганда-СТОПФактчек

РАШИСТСЬКА ПРОПАГАНДА ОРГАНІЗУВАЛА НА ЗАХОДІ МЕРЕЖУ ПСЕВДОЕКСПЕРТІВ ДЛЯ ПРОСУВАННЯ СВОЇ НАРАТИВІВ

Апелювання до авторитетів – один із ключових прийомів маніпуляції суспільною думкою, інструмент пропаганди і просування необхідних меседжів в певних соціальних групах, на певних територіях та країнах. Ерефія багато рокі вербувала заході маргінальні елементи, навіть із високих чиновників, колишніх військових, лідерів суспільної думки. З початком війни, ця мережа почала активізуватися з новою силою, виконуючи завдання по відбілюванню кремля у цій війні, просування, начебто, альтернативних точок зору на ситуацію – а по суті, кремлівських наративів. Наші спецслужби фіксують ці «рупори».

Центр протидії дезінформації при РНБО час від часу публікує інформацію про таких «консерв». Ми зібрали добірку цих говорячих голів , але вже англійською та французькою. Чому це важливо? «Експертниє мненія» таких альтернативщиків не рідко залітають в наш інформаційний простір через недолугих журналістів. Тож варто мати на увазі. 

 

Тулсі Габбард Колишня офіцер резерву армії США вже кілька років працює на іноземну аудиторію за гроші кремля. Від початку повномасштабної війни росії проти України «західна експертка» розповідає, що:

  •  «США винні у військовій агресії» росії, бо «провокували» агресора багато років»
  •  «Правляча еліта Вашингтона руками українців хоче вбити якомога більше росіян»

Тулсі Габбард вже неодноразово звинувачували у зв’язках із росією, проте це не заважає їй виступати у якості експертки в ефірі Fox News. Крім теми війни Габбард активно дезінформує світ про наявність розробок зброї масового ураження в біолабораторіях України.

Доречі, після обрання Дональда Трампа президентом, її кандидатура розглядалася на пост держсекретаря або представника США в ООН.

 

Девід Пейн, колишній офіцер американської армії багато років співпрацює з кремлем. Під час повномасштабної війни росії проти України цей «експерт» поширював в іноземних ЗМІ наступні тези:

  • «Захід має припинити постачання зброї до України, щоб не провокувати росію на ще більшу агресію»
  • «Україна має віддати рф Крим і Донбас, щоб уникнути Третьої світової війни»

Також «американський аналітик» не раз закидав в інфопростір месежді, що НАТО може виключити з альянсу Латвію, Литву та Естонію аби уникнути додаткової конфронтації із росією.

 

Гордон Гана, американський науковець, небезпечність заяв якого полягає у тому, що більшість читачів сприймає науковця як фахівця, який подає неупереджену інформацію, оскільки він відкрито не підтримує ані західні країни, ані росію

Вдаючи прихильність позиції «проти всіх», Гана вдається до маніпуляцій та побіжно розповідає, що «світ має піти на поступки путіну», а «українські нацисти почали скидати маски під тиском війни»

Нагадаємо, що начебто нейтральна позиція політиків та експертів є найбільш вигідною для кремля. Коли весь світ не довіряє відкритій російській пропаганді, «нейтральні» експерти створюють ілюзію неупередженості їхніх суджень

 

Еммануель Леруа, кишеньковий французький політолог, в ефірах так званих російських медіа, заявляє про прагнення Заходу знищити Росію.

За його словами, західним країнам нічого не залишається, крім використання всіх засобів для знищення країни як великої держави.

«Західний світ – це імперія брехні. Потрібно продовжувати говорити правду – будь-що, щоб вона була почута. Коли ми говоримо про засідання Радбезу ООН з питань біолабораторій США на території України, важливо розуміти, що американці мають сотні подібних лабораторій у всьому світі, наголосив фахівець. При цьому він упевнений, що на даний момент робота Радбезу ні до чого не приведе, тому що англосаксонські сили мають у своєму розпорядженні більшість зі своїми західними країнами-васалами».

 

Франческа Донато, депутатка Європарламенту не перший рік активно просуває проросійські наративи у західному суспільстві. Депутатка проголосувала проти антиросійських санкцій у Європарламенті

На своїй сторінці у Twitter Ф.Донато розгорнула активну кампанію з дискредитації України, зокрема Володимира Зеленського. Парламентарій називала брехнею будь-які наведені докази злочинів російської армії. За поширення жорсткої антиукраїнської позиції компанія Meta заблокувала профіль Ф.Донато у Facebook

Також Ф.Донато неодноразово звинувачувала Євросоюз у тому, що росія розпочала повномасштабне вторгнення на територію України, використовуючи кремлівську тезу про «провокування путіна». Днями рф використала Ф.Донато для маніпуляцій із доказами злочинів окупантів у Бучі.

 

Скотт Ріттер,  колишній офіцер розвідки Корпусу морської піхоти США.

Цей «американський експерт» просуває на західну аудиторію російський наратив про те, що дії російської армії в Україні – еталон військового мистецтва, а на території нашої держави начебто розміщено бази НАТО.

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja