РАШИСТИ СТВОРИЛИ ФЕЙКОВЕ ВІДЕО BBC ПРО ОБСТРІЛИ УКРАЇНСЬКИМИ ТОЧКАМИ-У – Без Брехні
Пропаганда-СТОПФактчек

РАШИСТИ СТВОРИЛИ ФЕЙКОВЕ ВІДЕО BBC ПРО ОБСТРІЛИ УКРАЇНСЬКИМИ ТОЧКАМИ-У

Сьогодні вдень на рашистському телеграм-каналі з’явилося відео нібито від BBC, про те, що обстріли України “Точками У” здійснювала Україна. Відео містить логотип BBC, іхню фірмову заставку на початку і на кінці відео. Субтири на відео за дизайном сході на ті, що використовує BBC. У субтитрах на відео стверджувалося, що Точка-У, випущена по Краматорську, з тієї ж серії, що були раніше випущені УКРАЇНСЬКОЮ АРМІЄЮ по Харцизсьу, Логвіново, Бердянську та Мелітополю.

 

Це відео встигли поширити і поскріншотити інші пропагандистські помийки, з коментарями на кшталт “BBC визнав українську ракету” “версія про серійник набула міжнародного поширення”.  На першоджерелі (каналі Тройка) відео швиденько і без пояснень видалили, проте залишився пост з посиланням на нього.

 

На офіційному сайті BBC це відео відсутнє. Ще о 3:13 12 квітня на сайті опубліковане застереження, що їхні прямі трансляції з технічних причин перенесено.

Натомість BBC ще 8 квітня спростували російську фейкову версію про “український серійний номер чи українське походження ракет”: всі ракети Точка-У одного походження – зі старого радянського арсеналу!

«Усі ракети 9М79-1 збиралися на Воткінському машинобудівному заводі в Удмуртській Республіці [в Росії], починаючи з радянських часів», – цитує BBC Н.Р. Джензен-Джонса, спеціаліста з дослідження озброєнь та боєприпасів, Директора Служби досліджень озброєнь (ARES).

Окрім того, сьогодні на BBC вийшло нове розслідування під назвою “Яка зброя вбила 50 людей на станції”, де розслідувачі вже доводять, що було використано заборонений касетний боєприпас. Те, що постріл було зроблено росією навіть не ставиться під сумнів і не обговорюється. Навпаки є докази, що такі ж касетні боєприпаси росія застосовувала по Україні і раніше.

Отже позиція БіБіСі обґрунтована та послідовна – Краматорськ обстріляла росія.

Тому версія, що раптово якісь “правдоруби” з БіБіСі випустили відео, яке стверджувало протилежне – неймовірна. Про злам сайту теж не повідомлялося.

Зрештою об 13:45 на офіційному Твіттері пресслужби БіБіСі вийшло попередження, що їм відомо про фейкове відео з брендом BBC News. “BBC вживає заходів, щоб видалити відео. Ми закликаємо людей не ділитися ним і перевіряти історії на вебсайт BBC News”.

(15) BBC News Press Team on Twitter: “We are aware of a fake video with BBC News branding suggesting Ukraine was responsible for last week’s missile attack on Kramatorsk train station. The BBC is taking action to have the video removed. We urge people not to share it and to check stories on the BBC News website.” / Twitter

Теми масових убивств росією цивільних українців у Бучі, Маріуполі та Краматорську (хоча таких міст і сіл набагато більше) вразили західне суспільство і викликали нову хвилю санкцій і військової допомоги Україні. Окрім того, вже створено міжнародний трибунал з засудження воєнних злочинів російських злочинців. Це дуже дратує керівництво росії. Тому вони всіма своїми брудними засобами намагається переконати світ, що винна не росія. Тому в хід ідуть маразматичні заяви лукашенка про англійський слід у Бучі та підробка відео  світових ЗМІ.

 

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja