Речниця Сил оборони закликала вбивати російських журналістів за допомоги віри в Бога. Але це ДІПФЕЙК – Без Брехні
Фактчек

Речниця Сил оборони закликала вбивати російських журналістів за допомоги віри в Бога. Але це ДІПФЕЙК

Російська пропаганда вибухнула новинами: “Спікерка ВСУ Ештон Сіріло пообіцяла вбивати російських журналістів”. І навіть відео виклали. Проте воно — справжнісінький діпфейк, який склепала ворожа пропаганда.  Далі про це у матеріалі.

 

Для початку контекст.  Сара Ештон Сіріло — американська журналістка, яка півтора року тому приїхала в Україну та доєдналась до Збройних сил України. Сара — трансгендер і наразі вона офіційна речниця Територіальних сил оборони. Спочатку вона була бойовою медикинею, але після поранення почала інформувати англомовну аудиторію про російсько-українську війну: http://surl.li/lcqry

І от сьогодні російські телеграм-сміттярки, пропагандисти та псевдо ЗМІ публікують відео, де Сара ніби то каже таке:

«На следующей неделе зубы русских дьяволов заскрежещут еще сильнее, а их бешеные рты потекут пеной в неконтролируемом безумии, когда мир увидит, как любимый кремлевский пропагандист расплачивается за их преступления.

Все российские военные преступники-пропагандисты будут настигнуты, и справедливость восторжествует. Поскольку мы на Украине движемся к этой миссии с помощью верой в Бога, свободу и полное освобождение»: http://surl.li/lcqub

Чому це фейк? По-перше, такого відео немає на офіційному канали Сил оборони, де можна прослухати реальні записи ефірів від Сари: http://surl.li/lcqwe

По-друге, сама військова обстібує у твіттері це відео і зауважує важливий момент: редагування запису було здійснене з території росії.

Також звернемо увагу на технічні моменти: якщо ви зайдете на офіційний канал і подивитесь пару відео з Сарою, то побачите, що її міміка набагато активніша та живіша, ніж на відео, яке поширили росіяни. На фейковому записі губи стриманіші, а рухи бровами дуже однотипні.

Також на своєму офіційному твіттер-акаунті Сара заявляє про атаку на неї від російських пропагандистів: «Ну що ж. Вони аж занадто стараються, щоб привернути нашу увагу. Речниця Російського МЗС Марія Захарова тільки що атакувала мене на офіційному акаунті.

Не хвилюйся, дівчинко, твоє місце в Гаазі заброньоване»: http://surl.li/lcrro

Окремо варто звернути увагу на стиль фейкового допису: він пафосний, важкий, багатослівний, як і все в росії. Твіт Сари містить іронію притаманну комунікаціям ЗСУ.

Отож ніт, ніхто не закликав вбивати російських журналістів. Врешті решт, сама росія з цим непогано справляється.

Ще по темі:

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja