Річниця знищення крейсера «Москва». Факти та фейки – Без Брехні
ОдещинаФактчекФактчек-регіон

Річниця знищення крейсера «Москва». Факти та фейки

Знищення флагмана російського чорноморського флоту крейсера «Москва» стали одним з поворотних пунктів у війні. Це сталося рік тому. Двома крилатими ракетами «Нептун» українські захисники уразили корабель. З того часу росія так і не визнала, що його знищили саме українські Збройні сили. Про факти і фейки цієї події до її річниці – далі у матеріалі.

 

«На крейсері «Москва» сталася пожежа в результаті якої детонував  боєзапас. Корабель отримав ушкодження».

Пожежа на крейсері «Москва» сталася піл час навчань, яке проводив корабель, а екіпаж відпрацьовував нештатні ситуації.

Як ми знаємо крейсер був уражений українськими ракетами і саме в наслідок цього ураження сталася пожежа і детонація

 

Займання на крейсері локалізовано. Ракетне обладнання не ушкоджено, горіння немає, вибухи боєзапасу припинені. Вживаються заходи по буксировці корабля.

Насправді, крейсер димів весь час і шлях поки його буксирували до бухти у Севастополі. А значить горіння хоч і локальне продовжувалося.

 

Весь екіпаж крейсера «Мосвва» успішно евакуйовано. Загиблих немає. Декілька членів екіпажу отримали легкі поранення та опіки.

Насправді, за даними української розвідки із екіпажу корабля, який міг налічувати орієнтовно 500-510 військових, врятовано 58 осіб. Решта – загинули, або померши від ран.

 

Під час буксирування крейсера у порт від ушкоджень та в наслідок значного штормового хвилювання моря, корабель отримав крен та затонув.

Насправді – і це дуже добре видно на фото – море у ті дні було відносно спокійним, великих хвиль не спостерігалося. Крейсер затонув саме в наслідок ураження українськими ракетами та вибухів боєзапасу.

 

Матеріал підготовлено фахівцями видання «Інтент»

Ще по темі:

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja