Пропагандисти кремля створили “переможний” фейк, використавши відео від генерала Сирського – Без Брехні
Фактчек

Пропагандисти кремля створили “переможний” фейк, використавши відео від генерала Сирського

Росіяни пильно слідкують за відео роботи нашого війська, які викладають в інтернеті. Та не лише слідкують, а й використовують, щоб видати за власну “перемогу”. Так днями вчинив і один невеличкий, але продуктивний російський тг-канал, який щодня публікує відео злочинів Західного угруповання військ РФ.

7 січня на каналі з’являється відео нібито атаки російським дроном розрахунку українських мінометників. Подія буцімто сталася під Куп’янськом. І це фейк.

 

Для створення достовірності (і щоб замаскувати підробку) роспропагандисти зробили відео чорно-білим, нібито з приладу нічного бачення. Річ ще й в тім, що більшість відео на каналі зроблено саме в такій стилістиці і тому, щоб відео було схожим на інші, його обрізали, “перефарбували” та наклали логотип каналу. Відео пропагандистів демонструє запис з дрону спостереження, де видно, як група військових ховається під дах якоїсь прибудови з шиферу та  обривається на моменті прильоту в цю будівлю іншого дрону. Відео триває 38 секунд.

Справжнє ж відео виклав ще 16 листопада 2023 року генерал Сирський.

На цьому відео видно логотип 60-ї ОМБр, який обрізали російські пропагандисти, а також з 6 секунди вставлено відео саме з дрона-камікадзе, який здійснив підрив. А це відео може бути лише у оператора, а саме РУБпАК “Vidar” 60-ї ОМБр.

Цей фейк швидко помітили та викрили на тг-каналі bigSAC10archive, який фіксує незчисленні звірства російської агресії.

І попри те, що канал нішевий та має лише 5 тисяч підписників, російські пропагандисти швидко помітили, що їхню брехню викрито та видалили фейковий пост. Тобто моніторять вони все дуже щільно.

 

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja