Російська фейкова листівка для херсонців “від Азову” – Без Брехні
Пропаганда-СТОПФактчек

Російська фейкова листівка для херсонців “від Азову”

Росіяни не вперше лякають херсонців фейковими листівками з погрозами розправи нібито від українських військових під час звільнення Херсону. Нещодавно навіть телеграмом розсилалося аудіо-лякалка українською мовою. І всі їхні листівки тупо списані з німецьких часів другої світової. Таким чином росіяни намагаються переконати, що так нібито пишуть українці, бо вони ж “нацисти”. Але цього разу вийшли, як то кажуть, на самих себе. 

Скріншот допису з фейковою листівкою нібито від Азова/ сторінка Вконтактє РНЄ Ростовської області

 

ТЕЗА: Останню підробку закинули вже відверто з неонацистського пабліка в Вконтактє, звідти ж і порівняння з німецькою листівкою – автори цього ресурсу якраз і послуговуються нацистською ідеологією. 

 

Отже, на сторінці Ростовської організації неонацистів “Російської Національної Єдності” (РНЄ), емблемою яких є стилізована свастика, поширили підробну листівку звернення до населення Херсону нібито від Азову.

Заклики в листівці скопійовані з такої ж листівки, яку поширювали німецькі загарбники. Але суть спотворена. Так, наприклад, бездумно переписана нацистська та російська фраза “армія (ЗСУ) не воює з народом”. Та армія України не воює з народом України, це очевидна річ, а от якраз росіянам у всіх методичках наказували постійно повторювати цю тезу на окупованих ними територіях. Та звірства російських загарбників говорять краще за всякі листівки.

Другою фатальною помилкою є фраза: “Ми боремося зі злочинцями з уряду вашої держави”. Нагадаємо, це нібито бійці українського Азову звертаються до українського населення Херсону. З якими злочинцями з уряду якої “вашої” держави бореться Азов? Він бореться з російськими окупантами. Ця фраза підходить саме для окупантів, які намагаються виправдати своє вторгнення бажанням змінити чинну владу. Саме це з першого дня вторгнення торочить Путін: “ми воюємо проти Зеленського і його банди”. Хоч файкарі й намагаються видати текст нібито з українського боку фразою про  московських орківських ватажків, які розв’язали війну. Але звучить непереконливо. Ну які орки з ельфами можуть бути в офіційному зверненні від Нацгвардії.

Далі йде феєричне “Зеленський віддав наказ почати наступ на Херсон”. Який це вже наказ за рахунком у російських фейкарів, вже й не рахуємо. Ми вже спростовували усні та письмові, “накази” та “укази”, про “наступ на Білгород” та про “капітуляцію”. Це все не витримує жодної критики. Писати українською вони не вміють, назв органів влади не знають, бланки та печатки підставляють аби які. І спроба прирівняння “Зеленський віддав наказ – Гітлер віддав наказ” – недолуга. Гітлер був окупантом, як Путін. 

“Вам доведеться страждати через злочинну політику бурятів та чеченців”,- далі нібито попереджають “азовці” херсонців. Хтось бачив хоч одного бурятського політика в степах Херсонщини? Наразі херсонці страждають не від політики, а від окупації, і не бурятів чи чеченців, а російських солдатів та Путіна, чий указ “Про СВО”  вони виконують. А от коли ЗСУ звільнять Херсон, то страждати українці там якраз перестануть.  “Вам доведеться страждати” – це невдалий переклад нацистського оригіналу “вам приходится страдать из-за преступной политики сталина”. Тобто фейкарі ще раз самі ж показують звідки списували. 

І нарешті заклик “Підіймайся, народ Херсону! Той, хто не підніметься – ворог України і не був українцем”. Українська влада та ЗСУ, навпаки, давно закликають цивільне населення евакуюватися з Херсонщини задля збереження життів. А тут раптом від беззбройних непідготовлених людей, які знаходяться під прицілом окупантів, вимагають підійматися або стати “ворогом України”. 

Цією підробкою справжні російські неонацисти викрили лише себе. Її не стали навіть закидати в херсонські тг-канали, принаймні нам її виявити там не вдалося. Не поширив її також жоден з штатних пропагандистів. Тобто фейкова листівка так і не дійшла до адресатів, отже метою створення її було не поширення на Херсонщині, а лише шум в інтернеті щодо “нащадків нацистів”. Та й шуму не вийшло – бо очевидною є фейковість листівки.

 

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja