Російська пропаганда розганяє фейк про «мобілізацію пенсіонерів» в Україні – Без Брехні
Фактчек

Російська пропаганда розганяє фейк про «мобілізацію пенсіонерів» в Україні

Російська пропаганда розігнала страшне! Телеграм-сміттярки країни агресора почали постити один за одним схожі публікації про те, що тепер в Україні будуть мобілізовувати чоловіків віком понад 60 років.

А для вищого військового керівництва вік мобілізації нібито буде 65-70 років. І для цього прийняли навіть спеціальний закон. Чому це не відповідає дійсності і де бреше пропаганда – далі у матеріалі.

 

Як і більшість фейків, цей має своє дійсне підґрунтя, яке перекрутила пропаганда. Наразі в армії існують вікові обмеження – мобілізувати можуть чоловіків до 60 років для рядового, сержантського і старшинського складу, молодшого та старшого офіцерського складу. До 65 років – для вищого офіцерського складу: http://surl.li/bewje

Чоловіки віком понад 60 років не підлягають мобілізації. Проте наразі депутати зареєстрували законопроєкт, який дозволяє чоловікам за бажанням (!) – і це ключовий момент – йти на військову службу у віці 60 +.

«У своїй «новині» пропагандисти посилаються на законопроєкт №10084 про внесення змін до частини 2 статті 22 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» щодо реалізації права осіб на перебування на військовій службі.

Насправді це маніпуляція, яка не відповідає дійсності. У проєкті закону вказано, що військовослужбовці ЗСУ, які мають високу професійну підготовку, досвід практичної роботи на займаній посаді, визнані військово-лікарською комісією придатними за станом здоров’я, на їх прохання можуть бути залишені на військовій службі – без обмежень по віку», — повідомляє Центр протидії дезінформації: http://surl.li/lunuu

Проте, як ми вже зазначали вище, зрада покотилась – пропаганда трактує таке положення, як «дозвіл мобілізовувати пенсіонерів». Це не відповідає дійсності.

Нагадаємо, що за аналогічним сценарієм у серпні пропаганда розігнала фейк про законодавчу підготовку до мобілізації на фронт 16-17 літніх юнаків.

А мова тоді насправді йшла про те, що 11 липня 2023 року до Верховної Ради було внесено законопроєкт № 9480, яким зокрема хочуть дозволити виїздити неповнолітнім до 18 років лише за згодою батьків (піклувальників, прийомних батьків тощо) та у супроводі одного з них або іншої уповноваженої ними особи. Зараз діє норма, що з 16 років дитина вільна сама їхати за кордон.

Пояснюють нове обмеження тим, що у деяких країнах Європи українці від 16 до 18 років, що виїхали і живуть без законних представників (до родичів, зі знайомими батьків, з бабусею без доручення) підпадають під категорію осіб без супроводу. І держава починає ними опікуватися: забирати у прийомні сім’ї чи спецзаклади. Такі випадки широко відомі в Італії. У Польщі, щоб цього уникнути, родичам чи друзям доводиться через суд встановлювати опікунство над дітьми, яких вони прихистили.

Однак, пропаганді вистачило цих фактів, що зробити висновок про підготовку до мобілізації неповнолітніх (викриття цього фейку за посиланням: http://surl.li/lvaks)

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja