Російська ПРОПАГАНДА розігнала ВКИД про підтримку США возз’єднання “російської” України з Росією – Без Брехні
Пропаганда-СТОПФактчек

Російська ПРОПАГАНДА розігнала ВКИД про підтримку США возз’єднання “російської” України з Росією

Російська пропаганда щоразу шукає та знаходить все нові способи впливу та маніпулювання українською аудиторією. На цей раз таким “рупором” став скандальний конгресмен США. Російські ЗМІ 15 грудня 2021 року вибухнули новиною з карколомними заголовками “В США підтримують возз’єднання російської України з росією” 

МЕСЕДЖ: “В США підтримують возз’єднання російської України з росією” 

 

СПРОСТУВАННЯ

Хто говорить?

На сайті Конгресу США вказано, що Метт Гетц є членом 117-го Конгресу США від штату Флорида та вже третій термін працює у Палаті представників США, республіканець. На особистому сайті Гетца зазначено, що «Метт Гетц є відвертим консерватором, який брав активну участь і боровся за просування програми колишнього президента Трампа «Америка насамперед для Сполучених Штатів». Під час розслідування справи про втручання росії у вибори у США у 2016 році та подальшого розслідування імпічменту екс-президента Дональда Трампа Метт був його захисником і люто його виправдовував. Також він до останнього захищав Руді Джуліані, адвоката Трампа (наразі позбавленого ліцензії), який фігурував у розслідуванні Конгресу США, а також правоохоронних органів у контексті його переговорів із сумнівними персонами та політичними діячами в Україні. Нагадаємо, Трамп хотів отримати компромат на сина Байдена і використати це в передвиборчих перегонах. Про розслідування він особисто просив Зеленського, а Джуліані приїздив для зустрічей з правоохоронцями та Єрмаком. Свою нелюбов до Байдена і будь-яких його кроків  Гетц не приховує. 

 

Що він сказав?

Конгресмен в інтерв’ю (яке має “аж” 2700 переглядів) заграє до консервативної “егоцентричної” частини американських виборців, говорячи їм те, що вони хочуть почути. Наприклад, він критикує владу США, яку, на його думку, «більше турбує кордон між росією та Україною, ніж кордон між США та Мексикою. Про що вони говорять? Про масові пересування військ − це саме та провокація, яку путін шукає як привід для початку військових дій”. 

Гетц маніпулятивно прирівнює проблеми на кордоні (незаконна міграція) між Мексикою та США з російсько-українською війною. Але це і близько не схожі проблеми. Росія вже напала на Україну сім років тому. Це засудили члени ООН та ЄС, за це на росію накладено санкції від світової спільноти. https://bit.ly/3E3jtXJ. Це доведений факт. Тому накопичення вздовж кордону військ країни-агресора –  це не просто пересування військ. Єдине, що стримує росію від відкритого вторгнення — можлива міжнародна реакція.

Далі Гетц повторює слово в слово тезу путіна про те, що зросійщені українці це адіннарод: “чому нам хвилюватися, якщо путін піде та змусить купу людей, які є етнічними росіянами, які розмовляють російською мовою на Сході України возз’єднатися з росією”.

 Слово “возз’єднання” нічого вам не нагадує? Навіть подібну медальку за “повернення” Криму на росії видали. Таким формулюванням конгресмен виправдовує вторгнення та окупацію росією, адже не вважає цю дію порушенням територіальних кордонів України.

 Про те, що етнічний склад окупованих територій Донбасу зовсім не всуціль російський, а переважають українці своїм слухачам конгресмен повідомити забув. Також він не взяв до уваги тяжкий багатовіковий період насильницької русифікації українців та України, через який в Україні досі частина громадян говорить мовою колишньої метрополії.  Герц просто скористався визначенням роспропаганди, що зросійщені українці = росіяни, яких треба “захистити”, а насправді повернути у власність імперії. Але це ще раз підтверджує, що мова – визнаний маркер приналежності до національності (етносу). 

І найцинічнішою та водночас найгучнішою маніпуляцією, є частина заяви Герца де було наступна фраза: 

“Ви хочете мені сказати, що це прямо-таки катаклізм, який переверне життя американців? Але, це не так”. 

Ми вже зрозуміли, що цьому конгресмену байдуже доля України, він возвеличує путіна-собіратєля зємєль, але це лише його приватна думка. Офіційна позиція США інакша, і продиктована не жалем, співчуттям чи любов’ю до України. Річ у тім, що всі держави, які виступають на боці України, борються за світовий правопорядок, закріплений рішеннями ООН, за яким кордони і суверенітет держав є непорушними.   

 США вже неодноразово підтримували Україну США у різних сферах від економічних реформ до військової допомоги через війну на Донбасі. Міністр оборони України Андрій Таран та Міністр оборони США Ллойд Остін 31 серпня 2021-го року у Вашингтоні підписали Рамкову угоду, яка посилює міцне стратегічне оборонне партнерство між відомствами двох держав. Документ підтверджує непохитну підтримку з боку США суверенітету і територіальної цілісності України, а також засуджує російську окупацію Криму і агресію на сході України. Також з 2014 року США надали фінансову допомогу Україні понад 2,5 мільярда доларів у сфері безпеки для захисту територіальної цілісності України та посилення прикордонної та внутрішньої безпеки. 

Метт Гетц також намагається переконати, що санкції США проти росії марні, росія багата і тому перешкоджання запуску Північного потоку 2 не допоможе. Це, на його думку, взагалі про енергетику і росія вторгненням просто прибирає конкурента Україну. 

Проте ми бачимо, що росії ПП2 важливий настільки, що вона застосовує вже відвертий шантаж Європи, не постачаючи необхідні обсяги газу, щоб змусити європейців якнайшвидше запустити ПП2. А коли його буде запущено, українська ГТС припинить бути стримувальним фактором для нападу.

Насправді політичні та економічні санкції значно знизили ймовірність великомасштабного вторгнення в Україну та змусили росію сісти за стіл переговорів в рамках Тристоронньої контактної групи (Україна та росія – сторони конфлікту, ОБСЄ – посередник) та Нормандського формату (Україна та росія – сторони конфлікту, Франція та Німеччина – посередники). Санкції США проти російських фізичних осіб, юридичних осіб, суден включає блокування активів, що підпадають під юрисдикцію США, обмежують доступу до фінансової система США, жорстко контролюють експорт в оборонний та енергетичний сектори росії. Рішення про пом’якшення чи скасування санкцій призведе до нової хвилі російської військової агресії. Тобто заклики зняти санкції через їх марність вказують або на некомпетентність або на зацікавленість. 

Подібна оманлива позиція у конгресмена і щодо ролі НАТО у світі. Він каже: “Це проблема Європи – хвилюватися щодо стабільності поставок газу через напад росії на Україну, а не проблема  НАТО. НАТО це взагалі несерйозна організація”. 

Тобто, по-перше, він переконує, що російсько-українська війна через гроші, вірніше через газ, а не через несприйняття суверенітету України росією. По-друге, його характеристика впливовості НАТО у світі не відповідає дійсності. Саме через страх можливого вступу України до НАТО росія готова на відкритий напад. Буквально днями росія направила офіційну вимогу дати їй гарантії, що Україну ніколи не приймуть до НАТО. 

Тобто на чий млин ллє воду конгресмен цілком зрозуміло, його думка маргінальна, про що свідчить хоча б останнє надання військової допомоги Україні.  Проте російська пропаганда продовжує кампанію зі створення уявлення, що Україну всі покинули і ніхто їй допомагати у разі відкритого нападу росії не стане. Це чітко прослідковується за вкидами останніх тижнів через іноземні ЗМІ, коли “авторитетні джерела в Адміністрації Байдена” повідомляли то про відмову, припинення  військової допомоги, то про готовність США тиснути на Україну, для надання автономії Донбасу. 

 

Автори. Олекса Шарабура та Каріна Богодьорова

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja