РОСІЙСЬКИЙ ФЕЙК ПРО КІЛЬКІСТЬ РУЙНУВАНЬ У МАРІУПОЛІ – Без Брехні
ДніпропетровщинаПропаганда-СТОПФактчек

РОСІЙСЬКИЙ ФЕЙК ПРО КІЛЬКІСТЬ РУЙНУВАНЬ У МАРІУПОЛІ

Рашистський паблік “Война с фейками” опублікував фейк, у якому пропагандисти надають недостовірну інформацію щодо маріупольської лікарні. Наводимо повний текст публікації у перекладі українською, де все перевернуто з ніг на голову.

 

ЯК ПОДАЮТЬ РАШИСТИ

“Фейк: зруйновано 90% будівель Маріуполя. Місто ніколи не повернеться до нормального життя. Про це в інтерв’ю сказав Володимир Зеленський.

Правда: Насправді, основна частина будівель в Маріуполі неушкоджена. В них можуть бути розбиті вікна чи погорілі стіни, але після косметичного ремонту і відновлення комунікацій люди знову зможуть в них жити. Доказом може служити обласна лікарня – сьогодні вона працювала в звичайному режимі. Відновлюється мирне життя на околиці Маріуполя.

Видно, що були пошкоджені деякі багатоповерхівки Маріуполя. Справа в тому, що квартири простих громадян використовувалися азовськими націоналістами і бійцями Збройних сил України для того, щоб влаштувати там вогневу точку, посадити гранатометника або снайпера. Доля жителів не дуже турбувала бойовиків, найчастіше вони йшли в підвал будинку. Зараз відбувається активне зачищення багатоповерхівок від решти націоналістів. Приватний сектор постраждав значно менше.”

ЯК НАСПРАВДІ

Те, що пропагандисти називають фейком, є правдою.

Наразі жодної вцілілої будівлі в Маріуполі не лишилося. Повернутися Маріуполю до нормального (“нормальним” вважається стан міста до активної фази воєнних дій з боку росії) життя неможливо через блокаду міста російськими військами, знищення інфраструктури Маріуполя, його житлових будівель, промислових підприємств та відключення комунікацій. Деякі споруди не підлягають відновленню і ремонту, тому що знищені вщент.

Теза “В основній частині будівель можуть бути розбиті вікна чи погорілі стіни, але після косметичного ремонту і відновлення комунікацій люди знову зможуть в них жити” є неправдою: обстріли житлових будинків і спричинені ними пожежі впливають на конструктивні особливості будівель і міцність їх фундаменту, тому косметичний ремонт не вирішить цієї проблеми.

Теза “Обласна лікарня – сьогодні (28 березня) вона працювала в звичайному режимі” є неправдою, бо люди стоять у черзі на видачу гуманітарної допомоги. Це підтверджують інші відео, зняті в той самий день біля обласної лікарні в Маріуполі (https://t.me/marik_life/685, https://t.me/marik_life/884  (на 1:20 «воду ждём с самого утра»)). Про звичайний режим роботи лікарні розповідає солдат у коридорі приміщення, але жодного лікаря на відео побачити не вдалося.

На тезі “Відновлюється мирне життя на околиці Маріуполя” зупинимося більш детально.

По-перше, стабільне, мирне життя на всій території Маріуполя і України були до початку активної фази наступу з боку росії (24 лютого).

По-друге, наступ російських військ на західну околицю Маріуполя (17-23 мікрорайони) відбувався з боку селища Нікольське та Запорізької траси. Звідти російські війська вели обстріли житлових кварталів, шкіл, дитячих садочків, лікарні (усі ці об’єкти знаходяться на території 17-23 мікрорайонів Маріуполя). Через перевагу в техніці та особовому складі військам рф доволі швидко вдалося окупувати ці райони і контролювати їх.

Саме тому 17-23 мікрорайони не зазнали авіаобстрілів. 25 березня тут, у будівлі гіпермаркету “Метро”, окупанти розгорнули діяльність штабу “єдина росія”, де, серед іншого, надавали місцевим мешканцям недостовірну інформацію (“виїзд із Маріуполя можливий лише на територію росії”, брехливі факти про обстріли Маріуполя, роспропаганда).

Теза “Квартири простих громадян використовувалися азовськими націоналістами і бійцями Збройних сил України для того, щоб влаштувати там вогневу точку, посадити гранатометника або снайпера” є бездоказовою і звучить в унісон із провідною лінією російської пропаганди.

Теза “Приватний сектор постраждав значно менше (див. фото)” – це введення аудиторії в оману.

На світлинах у публікації зображений приватний сектор, розташований у Приморському районі, на узбережжі. Від міської лікарні, про яку йде мова вище, ці будинки розташовані щонайменше за 8 кілометрів.

Отже, джерела російської пропаганди не борються з фейками, а невпинно створюють їх. Вбиваючи цивільне населення і руйнуючи житлові квартали, пропагандисти цинічно брешуть і використовують наслідки власних злочинів на свою користь у інформаційній війні.

 

Алевтина Маріуполь

Ще по темі:

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja