Викриття адмінів прокремлівського пропагандистського порталу «Вся Тверь» – Без Брехні
ФактчекФактчек NEWS

Викриття адмінів прокремлівського пропагандистського порталу «Вся Тверь»

Кіберфахівці Служби безпеки затримали у Києві двох жінок, які працювали на росіянина Олександра Зеніна – головного редактора прокремлівського порталу «Вся Тверь». http://surl.li/kcltfє

 

За його вказівками фігурантки щодня поширювали в українському сегменті популярних соцмереж і Telegram-каналів до 70 фейкових повідомлень про війну в Україні. Насамперед зловмисниці масово «розганяли» дезінформацію про хід бойових дій на фронті та намагалися дискредитувати Сили оборони України.

Для цього вони створили й самостійно адміністрували мережу проросійських Telegram-каналів та спільнот у Facebook, яка охоплювала аудиторію у понад 10 тисяч користувачів. Матеріали для деструктивного контенту вони отримували у вигляді електронних «методичок».

За успішно виконані завдання російський пропагандист надсилав своїм підопічним до 10 тисяч у гривневому еквіваленті.

Зенін координував свої дії з російськими спецслужбами та через публікації фігуранток намагався поширювати панічні настрої в українському суспільстві.

Колаборантками виявились дві безробітні мешканки Києва, які шукали роботу копірайтера на фріланс-біржах. Таким чином вони потрапили у поле зору Зеніна, який за щомісячні «гонорари» залучив їх до співпраці у війні проти України.

Під час обшуків за місцями проживання зловмисниць вилучено комп’ютерну техніку, яку вони використовували для адміністрування ворожих інтернет-ресурсів. Також виявлено електронний поштовий архів із доказами листування з російським пропагандистом.

Наразі слідчі Служби безпеки повідомили обом фігуранткам про підозру за ч. 6 ст. 111-1 Кримінального кодексу України (колабораційна діяльність). Зловмисницям загрожує до 12 років тюрми з конфіскацією майна.

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja