Затриманий СБУ бойовик «ДНР» не йшов вступати до українського вишу | Як ЗМІ створили інформаційну бульбашку – Без Брехні
Пропаганда-СТОПФактчек

Затриманий СБУ бойовик «ДНР» не йшов вступати до українського вишу | Як ЗМІ створили інформаційну бульбашку

Українські ЗМІ розповсюдили інформацію про те, що на контрольному пункту пропуску в Донецькій області днями був затриманий бойовик, який «їхав вступати до ВИШу на підконтрольній Україні території». Цей меседж ЗМІ поширили, посилаючись на блогера Мирослава Гая і журналіста Юрія Бутусова.

Гай на сторінці в Фейсбуці стверджує, що 20-річний бойовик їхав поступати до вишу, а Бутусов у своєму пості, розповідаючи цю історію іронізував, що молода людина зі зброєю потрапила на український блокпост тому, що жадала знань – «не інакше як вступати зібрався».

ВЕРДИКТ: ФЕЙК

ПЕРЕВІРКА

 

Результатом цих двох постів стало народження фейкової маніпулятивної інформації в деяких українських ЗМІ.

Що стосується обставин інциденту, то з’ясувалося, що ім’я та прізвище затриманого – Сергій Любецький. Він не йшов перетинати лінію зіткнення на Донбасі, щоб вступити до вишу. Він заблукав. Принаймні, він так зізнався. Про отримання української освіти мови не велося.

Державна прикордонна служба України 23 червня повідомила про затримання на контрольному пункті «Березове 2» 20-річного чоловіка, який є членом незаконних озброєних формувань «ДНР». Затриманий зізнався, що у 2018 році за власним бажанням прийшов на службу до незаконних збройних формувань. У нього були документи так званої «ДНР», серед яких паспорт, військовий квиток, посвідчення фонду ветеранів бойових дій, а також військова форма російського зразка в дорожній сумці.

Під час затримання незнайомець спробував втекти, але це йому не вдалося. Затриманий розповів, що прямуючи до своїх позицій ненароком натрапив на контрольний пост сил Операції об’єднаних сил. Він зізнався, що ніс службу на лінії розмежування в складі розрахунку зенітної установки ЗУ-23-2.

Прикордонники передали затриманого співробітникам СБУ. Бойовику оголосили підозру у скоєнні злочину за ст. 258-3 ККУ «Створення терористичної групи чи терористичної організації».

Слід зауважити, що іншої інформації про обставини затримання сепаратиста, його намірів, причин з яких він опинався на контрольному посту українських сил, з офіційних джерел не надходило!

Висновок:

Припущення одного блогера та ствердження іншого призвели до розповсюдження маніпуляції у ЗМІ. 

 

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja