Інструкція на шахрайській сторінці викриває підробку з першого ж пункту: “1. Зaxοдьтe нa aдpecу οтpимaння;” Тобто це скопійовано інструкцію, яка має розсилатися ще для заманювання на сайт. Далі пропонують натиснути кнопку, ввести дані і обовʼязково відповісти на дзвінок. Після натискання на кнопку «Оформити», ще навіть до вибору банку обовʼязково вимагають ввести номер телефона.
І після цього шахраї пробують заволодіти вашим Вабером. Якщо ви заходили з телефону, то вас може “викинути” з Вайбера. В цей час зловмисники заволодіють акаунтом, ваш контакт буде перейменовано, наприклад змінені місцями імʼя та прізвище і шахраї спробують додатися в ті групові чати, в яких ви були та розіслати в них шахрайське повідомлення про виплати. Таке мережеве розсилання відбувається масово та швидко. Власники зламаних акаунтів повідомили, що лише за добу їм вдалося відновити доступ до свого Вайбера. За цей час «від їх імені» зловмисники встигли зробити безліч розсилок і зламати вайбер-акаунти інших користувачів. І деякі з цих заражених пройшли інструкцію далі вводу номера і ще й втратили кошти та доступ до рахунку.
Вайбер рекомендує встановити електронну пошту та PIN-код для входу, як додатковий захист облікового захисту. Без цього коду неможливо активувати Вайбер на іншому телефоні, тобто не можна вкрасти обліковий запис. https://tinyurl.com/2d7ut9jt
“Якщо під час спроби активації свого облікового запису на новому телефоні ти введеш PIN-код неправильно 5 разів, твій процес активації буде заблоковано на 5 днів, протягом яких ти також не зможеш змінювати настройки, захищені PIN-кодом. Viber на старому телефоні не буде заблоковано; однак ти не отримуватимеш сповіщення про повідомлення, доки не скинеш свій PIN-код. На комп’ютері й планшеті Viber працюватиме, як раніше”.
Ми ж додатково рекомендуємо перевіряти інформацію хоча б гуглом: програми виплат від міжнародних фондів завжди широко висвітлюються в ЗМІ і в них є окремі сторінки на офіційних сайтах відповідних фондів. Звісно ж сторінка фонду буде мати справжню впізнавану адресу і НІКОЛИ не вимагатиме введення CVV.
Матеріал підготовлено фахівцями видання “Район. Бореслав” в рамках проекту «Консолідація діяльності учасників Мережі регіональних проектів з протидії дезінформації для боротьби з російською пропагандою із застосуванням сучасних, популярних форматів контенту та мультиплікація перевіреного контенту на вразливі групи української аудиторії».