Шахрайський фейк про неіснуючі виплати від міжнародних організацій – Без Брехні
ЗапоріжжяФактчек

Шахрайський фейк про неіснуючі виплати від міжнародних організацій

Чергова хвиля шахрайських розсилок шириться у соцмережах. Цього разу зловмисники пропонують довірливим українцям отримати по 6500 гривень від польських партнерів.

 

У шахрайському повідомленні зазначається, що Польща виділила допомогу українцям в розмірі 13 млн гривень. І кожен може отримати по 6500 грн через застосунок «Дія».

Шахраї також додають інструкцію, що якщо не вийшло з першого разу отримати доступ до коштів, то треба спробувати ще раз.

Для отримання шахраї пропонують перейти за посиланням і ввести дані для входу на підробленому сайті, який імітує офіційні вебресурси

По-перше, не вказується саме яким категоріям передбачені ці виплати. Як правило, в офіційних повідомленнях чітко прописується які кошти і у якому розмірі призначені для виплат.

По-друге, про такі виплати повідомляють на офіційному рівні.

По-третє, шахраї використовують знайому цифру у 6500 грн, о саме стільки держава виплачувала тимчасово переміщеним особам на початку війни.

Такі шахрайські вкиди дуже небезпечні бо наслідком їх може бути заволодіння персональними даними громадян, а далі і коштами.

Тому варто дотримуватися інформаційної гігієни, слідкувати за оголошеннями офіційних джерел і не довіряти нікому свої персональні дані.

 

Матеріал підготовлено виданнням “ЗРЦ” в рамках ініціативи мережа проектів з протидії дезінформації

Ще по темі:

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja