Шахрайський фейк про посилку від Укрпошти - Без Брехні
ВолиньФактчекФактчек-регіон

Шахрайський фейк про посилку від Укрпошти

Днями у соціальних мережах актив почав поширюватися новий шахрайський вкид. Шахраї надсилають повідомлення на телефони українців від імені «Укрпошти», згідно з яким до людини нібито прямує посилка, але вона йде не на ту адресу, і щоб її отримати – потрібно зробити переадресацію, перейшовши за сумнівним посиланням.

 

Після того, як людина переходить за посиланням, з неї вимагають сплатити за послугу 18 гривень. Проте, таким чином, за допомогою відповідних шпигунських програм, шахраї дізнаються номер банківської картки та отримують доступ до неї. Як результат крадуть кошти користувача.

За словами генерального директора «Укрпошти» Ігоря Смілянського, у компанії є послуга переадресації, але вона завжди ініціюється одержувачем або відправником. Окрім цього, «Укрпошта» завжди на своїх ресурсах використовує домен UA.

Слід нагадати, що шахрайські вкиди почали активно поширюватися з новою силою через 3-4 тижні після початку повномасштабного вторгнення рф в Україну. Шахраї намагалися наживатися на волонтерських ініціативах, оренді квартир для переселенців, гуманітарній допомозі, фінансовій допомозі від міжнародних організацій.

 

Матеріал підготовлено фахівцями ресурсу “Брехунець” в рамках ініціативи Мережа проектів з протидії дезінформації

Ще по темі:

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja