Нова напівфейкова розсилка у вайбері пішла. Поки ще не набрала обертів, ми інформуємо:) Заспокойтеся, ніхто не буде вас штрафувати за відсутність маски чи рукавиць у вашому авто.
ВЕРДИКТ: ФЕЙК
ПЕРЕВІРКА
Так, вчора Кабмін ввів режим надзвичайної ситуації по всій території країни. Режим надзвичайної ситуації не обмежує конституційні права громадян. Він більше спрямований на об’єднання зусиль для подолання загрози (зокрема, йдеться про зусилля відповідних органів). Наприклад, до складу карантинних пунктів, окрім працівників поліції, входять представники ДСНС, Нацгвардії, медичного персоналу: усі мають належний рівень захисту та чіткий алгоритм дій у разі потреби.
Наразі в країні діють обмеження для громадського транспорту (як міських, так і міжміських перевезень), автобусного, залізничного та авіасполучення. Проте немає жодних заборон на проїзд власними авто. Тобто, ми і так живемо в умовах карантину та відповідних обмежень.
Під час надзвичайної ситуації влада і служби цивільного захисту працюватимуть посилено та у спеціальному режимі. Надзвичайна ситуація в Україні не передбачає втручання держави в управління приватними компаніями чи обмеження прав та свобод українців.
Чого ж можуть стосуватися зміни? Посилення охорони лікарень та місць обсервації, громадського порядку, інформування громадян, дезінфекції об’єктів та територій, санітарно-гігієнічних протиепідемічних заходів тощо.
Тепер щодо блокпостів, які правильно в різних областях називають по-різному. Як нам повідомили у прес-службі Національної поліції, такі рішення приймають відповідні регіональні комісії.
Дійсно, наприклад, на тій же Волині рішення про перепускні карантинні пункти (ПКП) прийняла сьогодні Регіональна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій під керівництвом голови ОДА https://bit.ly/2JeDyAn
А на Сумщині рішення про пропускні пункти прийняв міськвиконком. Тут також є чітко прописані правила в’їзду-виїзду з міста https://bit.ly/2WNuTNc
Що ж робить Поліція та інші служби на пропускних пунктах?
– здійснює інформування та роз’яснення в межах компетенції щодо карантинних заходів;
– контролює перевезення пасажирів, оскільки регулярні та нерегулярні перевезення пасажирів автомобільним транспортом у приміському, міжміському внутрішньообласному і міжобласному сполученні (крім перевезення легковими автомобілями), – заборонено. Допускається лише перевезення пасажирів – працівників підприємств, установ, організацій – за спеціальними регулярними перевезеннями за умови погодження руху транспортних засобів.
– у межах компетенції забезпечує безпеку дорожнього руху та охорону публічної безпеки й порядку. https://bit.ly/2UjoVCa
Патрульна поліція Волинської області зазначає, що поліцейські не притягуватимуть водіїв за відсутність дезінфікуючих засобів в автомобілі: це особиста відповідальність кожної людини, так само, як і наявність засобів індивідуального захисту.
NB! Матеріал підготовлений в рамках проєкту з протидії фейкам за темою “COVID-19”, ініційованого керівником проєкту “По той бік новин”