СІМ ФЕЙКОВИХ ЗВИНУВАЧЕНЬ України і ЗСУ у кризі на Запорізькій АЕС – Без Брехні
Фактчек

СІМ ФЕЙКОВИХ ЗВИНУВАЧЕНЬ України і ЗСУ у кризі на Запорізькій АЕС

Розвиток подій навколо Запорізької атомної електростанції викликає все більше занепокоєння всього цивілізованого світу. Ситуація вже стала критичною.

Росіяни організували на території ЗАЕС склад боєприпасів та військової техніки. Машинні зали ядерних реакторів – заміновані. А через обстріли, які продовжуються з 5 серпня,  під загрозою знаходиться система охолодження станції, пошкодження якої – прямий шлях до «нового Чорнобиля». Окупанти загрожують зупинити роботу всіх енергоблоків ЗАЕС, що може призвести до розвитку ситуації за «фукусімським сценарієм».

Підготовку до провокацій підтверджує й українська розвідка та спецслужби. Кремль всіма силами блокує приїзд місії МАГАТЕ для усунення загроз ядерній безпеці та відкидає пропозиції генсека ООН Антоніу Гутерреша щодо повної демілітаризації території навколо станції. А все тому, що росіяни бояться констатації світом факту, що під загрозою – глобальна безпека.

Голова спецкомітету з оборони палати громад Великої Британії Тобіас Еллвуд нещодавно заявив, що у разі витоку радіації через можливу атаку рф на Запорізьку АЕС, НАТО має задіяти статтю 5 свого статуту.

Країна-терорист росія фактично погрожує світу ядерною катастрофою. А це визнання того, що окупанти не можуть досягти хоч якогось успіху у військових діях проти України. Росія порушує правила мирного використання атомної енергії і цим хоче вплинути на Захід, щоб він змусив Україну піти на «перемир’я».

На днях стало відомо, що окупанти на ЗАЕС продовжили «вихідні» для персоналу, що може свідчити про те, що станцію хочуть відключити від українських електромереж та живлення. http://surl.li/ctngn

У липні ж повідомляли, що від катувань помер водолаз ЗАЕС Андрія Гончарука, якого росіяни хотіли змусити вигадувати обґрунтування необхідності осушування охолоджувальних басейнів. http://surl.li/ctngo

Якою брехнею у цей час прикривають свої дії росіяни?

Окупанти традиційно прикривають свої злочинні дії дезінформацією, яка звинувачує Україну у створенні кризи на Запорізькій АЕС. За останній тиждень ми нарахували щонайменше сім подібних меседжів роспропаганди.

ФЕЙКИ ПРО «ОБСТРІЛИ» ЗАЕС УКРАЇНСЬКИМИ ВІЙСЬКОВИМИ

Починаючи з 5 серпня росіяни систематично обстрілюють корпуси Запорізької АЕС. Наприклад, як повідомили в Енергоатомі, окупанти 15 серпня обстріляли пожежну частину, розташовану за територією ЗАЕС і призначену для її захисту від пожеж та їх гасіння у разі надзвичайних ситуацій на станції. http://surl.li/ctngr

Однак російські пропагандиські ресурси рясніли і продовжують рясніти фейками про те, що це роблять начебто українські військові «за допомогою далекобійного західного озброєння». Такі «вкиди» можна побачити чи не щодня. http://surl.li/ctngw

МАНІПУЛЯЦІЯ ПРО ВІЗИТ ДЕЛЕГАЦІЇ МАГАТЕ НА ЗАЕС

«Бомбило» росіян минулого тижня і те, що на Запорізьку АЕС хочуть направити місію МАГАТЕ (Міжнародного агентства з атомної енергії). 16 серпня представник МЗС рф і.вишневецький озвучив МАНІПУЛЯЦІЮ, що «поїздка делегації МАГАТЕ на Запорізьку АЕС через Київ та лінію фронту була б дуже небезпечною, оскільки ЗСУ – це неоднорідні збройні формування, готові вчинити будь-яку провокацію».

18 серпня той же вишневецький виголосив таку брехню і дезінформацію: «обстрілюючи ядерні об’єкти, Київ порушує головний принцип МАГАТЕ… делегація МАГАТЕ не може приїхати на Запорізьку АЕС, доки Україна обстрілює об’єкт… [однак] рф зацікавлена в організації поїздки делегації на ЗАЕС і всіляко сприятиме, щоб візит відбувся».

БРЕХНЯ ПРО ПІДГОТОВКУ ПРОВОКАЦІЙ НА ЗАЕС З БОКУ УКРАЇНИ

18 серпня міноборони рф повідомило про підготовку Україною начебто «резонансної провокації на Запорізькій АЕС під час візиту до України Генерального секретаря ООН Антоніу Гутерреша».

Зокрема, у російському відомстві заявили, що «19 серпня київський режим готує резонансну провокацію на Запорізькій АЕС, внаслідок якої російську федерацію звинуватять у створенні техногенної катастрофи на даній електростанції», а також описали можливий «сценарій» розвитку подій.

Також 18 серпня в МО рф заявили, що «кінцевою метою провокації [на Запорізькій АЕС] є створення зони відчуження до 30 км, введення міжнародних сил та іноземних спостерігачів на територію ЗАЕС, а також звинувачення ЗС росії у ядерному тероризмі».

БРЕХНЯ ПРО ТЕ, ЩО КИЇВ ХОЧЕ ЗІРВАТИ ВІЗИТ МІСІЇ МАГАТЕ

18 серпня російському МЗС повідомили: «злочинному потуранню Заходу щодо ударів Києва по Запорізькій АЕС немає розумного пояснення, москва фіксує гарячкові спроби Києва зірвати візит місії МАГАТЕ на ЗАЕС, звинувативши в цьому росію».

БРЕХНЯ ПРО ТЕ, ЩО США ЗАМОВЧУЄ «ОБСТРІЛИ ЗАЕС УКРАЇНЦЯМИ»

В Посольстві росії в США 19 серпня озвучили таку дезінформацію: «замовчування адміністрацією США фактів обстрілу Запорізької АЕС з боку ЗСУ є неприпустимим і лише заохочує безкарність Києва… США, виступаючи з огульними заявами щодо ситуації навколо ЗАЕС, відверто брешуть в нестримних спробах очорнити рф».

БРЕХНЯ ПРО ТЕ, ЩО ОКУПАНТАМ ВДАЛОСЯ ЗАПОБІГТИ «ПРОВОКАЦІЯМ» НА ЗАЕС

Після візиту генсека ООН до України 20 серпня роспропагандисти поширювали дезінформацію, що начебто їм вдалося «запобігти провокаціям на ЗАЕС від ЗСУ».

Колаборант-«керівник» Запорізької області в.рогов заявив: «Провокації на Запорізькій АЕС, яку готували ЗСУ 19 серпня в період відвідування України Генсеком ООН Антоніу Гутеррішем, вдалося запобігти, оскільки ці плани було оприлюднено».

ПРОПАГАНДА У ВІДЕОЗВЕРНЕННІ ПРАЦІВНИКІВ ЗАЕС

Як стало відомо 20 серпня, деякі працівники Запорізької АЕС знялись у пропагандистських відео окупантів, в яких на камеру ЗМП РФ розповідали про начебто обстріл станції українськими військовими. Ці звернення окупанти використали як інфопривід, щоб показати, як українці начебто «закликають Київ припинити обстріли атомної станції».

Як бачимо, росія не маючи значних успіхів на фронті, продовжує тактику тероризму та своїми провокаціями хоче вплинути на Захід, щоб він змусив Україну піти на «перемир’я». http://surl.li/ctnhj

У матеріалі використані дані Центру протидії дезінформації при РНБО України

 

Авторка: Світлана Кирилова

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja