Соросята, Медведчук-миротворець, зовнішнє управління | ДЕВ’ЯТЬ найгучніших маніпулятивних кліше, які продукували заборонені РНБО телеканали – Без Брехні
Фактчек

Соросята, Медведчук-миротворець, зовнішнє управління | ДЕВ’ЯТЬ найгучніших маніпулятивних кліше, які продукували заборонені РНБО телеканали

Телеканали «ZIK», «NewsOne» та «112» існують вже багато рокiв, тому за цей період встигли вкинути в інформаційний простір купу кліше. Для того щоб вживити ці наративи, на цих телеплощадках розцвіли буйним бадиллям осоту та пирею когорти «ікспертів», які щоденно як мантру повторювали ці та інші кліше.

Ми зібрали ДЕВ’ЯТЬ найгучніших і найклішованих, щоб нагадати звідки ноги ростуть у цих фейків та маніпуляцій.

 

1. У всьому винні «СОРОСЯТА».  «Фонд Сороса американська одиниця зовнішньої політики, а соросята добивають Україну».

Міжнародний фонд «Відродження», заснований Джорджем Соросом у 1990 році. Фонд є благодійною неурядовою організацією, донором та підтримує Україну в розробці та реалізації різних реформ. Тому через своє західне коріння є частою мішенню проросійських телеканалів, які не задоволені тим, що Україна дивиться не в бік Росії. Кліше “соросята” (або “грантоїди”) проросійські роти приклеїли до всіх активістів та громадських організацій, що отримують міжнародні гранти. Крім того, що така витівка є відвертою пропагандою, це ще й вишукана маніпуляція – в Україні  працюють десятки грантових організацій з різних країн, в тому складі і з США та низки європейських держав. Проросійські вещателі згребли всіх в одну купу, формуючи спотворену картину, що гранти «роздають» тільки США та Сорос.

2. Зовнішнє управління. «При наявності адекватної влади в країні не було б зовнішнього управління».

Меседж спрямований лише на дискредитацію української влади, яка нібито “танцює” під західну дудку за гроші. Меседж «широкого вжитку», який п’ята колона використовувала під будь-яку тему – від кредитів ВМФ і співпраці України і НАТО, до небажання нашою державою закуповувати  «геніальну» російську вакцину «Cупутник V», яка насправді досі не пройшла третю фазу – беремо американську дуже дорогу, тому що “господар” наказав.

3. Російська вакцина «Cупутник V» – поміч братського народу.

Дане кліше плавно випливає з попереднього. Адже, через пандемію Covid-19 та конкуренцію з західними вакцинами, проросійські експерти активно почали піарити «Cупутник V», яка нібито є дешевше й ефективніше, продавати Україні технологію її виробництва та дискредитувати західні вакцини, заради російського варіанта. Подавалося це все під «соусом» допомоги «братського народу» із «повеленія» самого Путіна, який протягує руку допомоги.

4. Медведчук-миротворець

Заблоковані телеканали майже кожного ефіру намагаються створити з Віктора Медведчука “рятівника України”, миротворця, який «усьо парішає»: домовився про виробництво не ефективної російської вакцини, а українська влада від неї відмовилась, тому «відповідальна за злочинні дії по відношенню до здоров’я і життя українців». Або ж про те, що «зелена влада заздрить Медведчуку, який зміг домовитися про звільнення полонених», виставляючи владу недієздатною, а Медведчук, кум президента Росії, ЗМІГ! Усе це є відвертою пропагандою та маніпуляціями по відношенню до аудиторії телеканалів, якої нав’язують антиукраїнські настрої.

5. «Між Україною і Росією немає збройних конфліктів, так як в Україні йде громадянська війна».

Війна в Україні триває вже сьомий рік через те, що Росія напала на Україну, анексувала Крим та м. Севастополь, а також окупувала частини Донецької і Луганської областей тим, самим порушивши територіальну цілісність України та отримавши через це санкції від світової спільноти. Цим меседжем пропагандисти Кремля намагаються переписати історію війни, зробити Росію не агресором, але лише спостерігачем за “громадянською війною” в Україні.

6. Тарифний геноцид

За визначенням «Меморіального музею Голокосту у США» «геноцид − це міжнародно визнаний злочин, коли діяння вчиняються з метою знищення, повністю або частково, національної, етнічної, расової чи релігійної групи». Телеканали «ZIK», «NewsOne» та «112» маніпулювали значенням слова «геноцид», перенесенням його значення на іншу подію. Таким чином проблемі комунальних тарифів, які дійсно стали серйозним випробуванням для наших громадян, надається різко негативний характер. По суті, таке використання терміну, є відвертою маніпуляцією – гіперболізацією проблеми та навішуванням ярликів.

Питання зниження тарифів на газ для населення обговорили на енергетичній нараді, а вже 18 січня 2021 року уряд прийняв рішення про встановлення граничної ціни на газ для побутових споживачів на рівні 6,99 грн за кубометр та знизить його вартість для населення в середньому на 30%.

7. «Притеснения по языковому принципу!

Через вступ в силу ст. 30 ЗУ «Про забезпечення функціонування української мови як державної», кремлівські прихильники вирішили, що російську мову дискредитують. Але ця стаття не поширюється на приватне спілкування та релігію, лише на мову в сфері обслуговування. Також інформація може дублюватися іншими мовами та на прохання клієнта його обслуговування може здійснюватися іншою мовою.

 8. «ОПЗЖ» перша в рейтингу».

На жовтневих місцевих виборах 2020 року на каналах Медведчука «ОПЗЖ» була “безсумнівним лідером” лише за версією продавців рейтингів, на яких безпосередньо транслювалась та піарилась. Насправді, під час місцевих виборів, ОПЗЖ не була лідером не набрала більшості в жодній із місцевих рад.

9. «Влада зробила крок до повного знищення свободи слова».

Діюча влада 2 лютого 2021 року ввела рішення РНБОУ «Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)» проти Тараса Козака, який є кінцевим бенефіціарним власником телеканалів «ZIK», «NewsOne» та «112» (про це, доречі можна дізнатися навіть із сервісу YouControl). Це викликало шквал звинувачень про утиски свободи слова в Україні. Проте, викорінення російської пропаганди із українського інформаційного простору немає ніякого відношення до утисків свободи слова.

 

Авторка: Каріна Богодьорова

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja