США та Польща проти російської пропаганди – відкрито центр протидії дезінформації у Варшаві – Без Брехні
ФактчекФактчек NEWS

США та Польща проти російської пропаганди – відкрито центр протидії дезінформації у Варшаві

США та Польща відкрили у Варшаві центр протидії російській дезінформації. Офіційна назва нового проєкту – «Група з українських комунікацій». Він запрацює вже поточного тижня. Про це повідомила пресслужба Міністерства закордонних справ Польщі. Зазначається, що у відкритті центру взяли участь американський дипломат Джеймс Рубін, який відповідає за боротьбу з дезінформацією, та польський дипломат Томаш Хлонь.

 

«Це потужний сигнал нашої спільної рішучості продовжувати підтримку України в боротьбі з агресором», – йдеться у повідомленні.

Як зазначив Рубін, група складається з представників 12 країн, серед них – Канада, Франція, Фінляндія, Італія та Україна. Як пише АР, група об’єднає союзників для “обміну повідомленнями, сприяння точному інформуванню про повномасштабне вторгнення Росії, посилення голосу України та викриття кремлівських інформаційних маніпуляцій”.

За словами Держдепу, Кремль неодноразово використовував брехню і маніпуляції, вигадуючи фальшиві приводи для свого невиправданого вторгнення в Україну, а також щоб спробувати підірвати світову солідарність з українським народом. У Варшаві також все частіше заявляють, що Польща є об’єктом саботажу та інших підривних заходів з боку російських спецслужб.

В цьому контексті слід згадати дослідження журналістів Texty.org щодо підігравання американців російській пропаганді, медійні діячі США, зокрема історики та психологи, просувають російські наративи. Таким чином вони намагаються блокувати допомогу Україні.

Одним із таких діячів був популярний у США канадський психолог Джордан Пітерсон, який має багатомільйонну аудиторію. Саме він у 2022 році, після того, як росіяни знищили Маріуполь, заявив, що Володимир Путін “захищав традиційні цінності від західного впливу”.

А історик Шейн МакМікін, випускник Стенфордського університету, у травні 2023 на сторінках американського консервативного журналу “Компакт” (Compact) заявив, що у Росії немає жодної мети, окрім “встановлення більш дружнього уряду в Києві, що виключає майбутнє членство в НАТО”. Саме тоді, коли він це писав, територію України атакували десятки російських дронів та ракет.

За словами українських аналітиків, багато впливових людей на Заході не розуміють суть війни, не вдаються у подробиці, а лише повторюють те, що “десь почули”. Саме в цьому і полягає принцип російської пропаганди – створювати безліч джерел, які просуватимуть вигідні Кремлю наративи.

 

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja