Створюють тисячі ботів та скуповують українські телеграм-канали – як російська пропаганда готується до сценарію М3 – Без Брехні
Фактчек

Створюють тисячі ботів та скуповують українські телеграм-канали – як російська пропаганда готується до сценарію М3

Українські політики та чиновники вже вкотре повідомляють про ризик підвищеної турбулентності у країні. Про підготовку держперевороту заявив президент Зеленський, а також представники правоохоронних структур та спецслужб. За словами спікера ГУР Андрія Юсова, росіяни активно готуються до розхитування ситуації: скуповують українські телеграм-канали, політиків та створюють тисячі облікових записів для бото-ферм.

 

Все це може свідчити про нову фазу когнітивної війни Росії проти України. Washington Post повідомив, що росіяни проводять великомасштабну інформаційну кампанію з дискредитації президента Зеленського.

ЗМІ також вже неодноразово писали про причетність російського ІПСО «Дев’ятий вал» (пов’язаного зі спецслужбами РФ) до організації резонансних операцій проти України.

Інформаційні компанії, які працюють на російську державу, переслідують, як основні цілі, дестабілізацію політичного консенсусу в країнах Європи щодо підтримки України. Цікаво, що основними країнами присутності інфокомпаній РФ є найбільші держави ЄС: Франція, Німеччина та Італія. Адже багато в чому саме від їхньої позиції залежить майбутнє підтримки України.

Ключовими тезами, до яких апелюють інфокампанії, є втрата Європою суверенітету та необхідність відновлення відносин із Росією. Західні ЛОМи, які співпрацюють із Москвою, намагаються виставити Україну “токсичним активом”, за котрий європейці “не повинні розплачуватися власним благополуччям”. Ці психологічні операції спрямовані не лише на західну аудиторію, а й на українців, яким намагаються навіяти, що в Європі їм ніхто не радий, стимулюючи, тим самим, упадницькі настрої.

Окремо варто відзначити, що російська пропаганда на Заході позбавлена певної ідеологічної зашореності та працює на всьому спектрі громадської думки. Антиукраїнські висловлювання роблять політики-націоналісти та політики-соціалісти, просто з цією метою використовується різна аргументація.

Аналіз подібних матеріалів показує, що основне завдання інформаційних компаній РФ полягає у наданні інформаційно-психологічного впливу з метою: легітимізувати військові дії в очах росіян, легітимізувати війну в очах світової спільноти та дезінформувати українське суспільство.

За інформацією журналістів, російське ІПСО може бути пов’язане зі стимулюванням розколу всередині нашого суспільства, а також створенням штучних криз у відносинах із західними партнерами.

Bloomberg також інформує, що Москва веде активну кампанію з підриву влади Зеленського. Росія намагається зруйнувати демократичну легітимність Зеленського та його авторитет у суспільстві. Крім України, підконтрольні Кремлю структури ведуть підривну діяльність у країнах ЄС та США.

«Дев’ятий вал» відомий широким інструментарієм для роботи з ЛОМами та ЗМІ в країнах НАТО. Його мета – розворот ЄС та США у бік переговорів з Росією та навіювання думки про безперспективність України.

Проаналізувавши технологію роботи російського ІПЗГ, не можна виключати його участі у розробці сценарію з “дискредитації влади” в Україні.

Раніше росіяни активно розвивали трек з нібито розколу між Офісом Президента та військовими, розповсюджували претензії Заходу до України. Логічно припустити, що вони могли зайнятися плануванням держперевороту для занурення країни в хаос, що призведе до краху фронту і втратою України її незалежності та суверенітету.

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja