СУПУТНИКРВІ ЗНІМКИ БУЧІ. ВИДАННЯ NEW YORK TIMES ВИКРИЛО БРЕХНЮ РАШИСТІВ ЩОДО НЕПРИЧЕТНОСТІ ДО ВБИВСТВ – Без Брехні
Пропаганда-СТОПФактчек

СУПУТНИКРВІ ЗНІМКИ БУЧІ. ВИДАННЯ NEW YORK TIMES ВИКРИЛО БРЕХНЮ РАШИСТІВ ЩОДО НЕПРИЧЕТНОСТІ ДО ВБИВСТВ

Ми вже писали учора, що расшистська пропаганда заходилася активно вигадувати фейкові виправдання нібито своєї непричетності до звірств і варварських вбивств у місті Буча. Проте, їхні фейкові аргументи вщент спростовували тільки но вони з’являлися.

Цвяхом у труну брехні цих злочинців стали супутникові знімки та відео, що сьогодні вночі оприлюднив відділ розслідувань видання New York Times. Фахівці вивчили супутникові знімки Бучі та з’ясував, що деякі тіла вбитих мирних українських громадян лежали на вулицях кілька тижнів ще з середини березня.

Москальня ніяк не може второпати, що у епоху цифрових технологій приховати будь-які дії практично неможливо.

 

ВИКРИТТЯ

Аналіз супутникових знімків The New York Times спростовує твердження  пропагандистів кремля про те, що вбивство мирних жителів у Бучі, передмісті Києва, сталося після того, як її солдати покинули місто.

Коли на вихідних з’явилися зображення тіл загиблих мирних жителів, які лежали на вулицях Бучі — хтось із зв’язаними руками, хтось із вогнепальними пораненнями в голову — міноборони рф заперечило відповідальність.

У дописі в Telegram у неділю міністерство припустило, що тіла нещодавно виклали на вулиці після того, як близько 30 березня «всі російські підрозділи повністю вийшли з Бучі». Окупанти заявила, що ці зображення є «черговим фейком», і закликала скликати екстренне засідання Ради Безпеки ООН щодо того, що вона назвала «провокаціями українських радикалів» у Бучі.

Але огляд відео та супутникових знімків, опублікованих The Times, показує, що багато мирних жителів було вбито більше трьох тижнів тому, коли російські військові контролювали місто.

На одному відео, знятому депутатом місцевої ради 1 квітня, видно, як по вулиці Яблонській у Бучі розкидані тіла. Супутникові знімки, надані The Times компанією Maxar Technologies, показують, що щонайменше 11 з них перебували на вулиці з 11 березня, коли Росія за власним рахунком окупувала місто.

Щоб підтвердити, коли з’явилися тіла та коли мирних жителів, ймовірно, було вбито, команда візуальних розслідувань The Times провела аналіз супутникових знімків «до і після». На знімках зображені темні об’єкти, схожі за розміром з людським тілом, які з’явилися на вулиці Яблонській у період з 9 по 11 березня. Об’єкти з’являються в тих позиціях, у яких були знайдені тіла після того, як українські війська повернули Бучу, як показують кадри від 2 квітня. Подальший аналіз показує, що об’єкти залишалися в такому положенні більше трьох тижнів.

Деякі тіла знаходилися біля кратера, схожого на удар. Інші були біля покинутих автомобілів. Три тіла лежали біля велосипедів. У деяких руки за спиною зв’язані білою тканиною. Тіла були розкидані понад півмилі вулиці Яблонської.

Це лише частина тіл цивільного населення, знайдених з суботи. Associated Press опублікувало зображення щонайменше шести мертвих чоловіків, які лежать разом у задній частині офісної будівлі, деякі із зв’язаними за спиною руками. Будівля знаходиться в одній милі на захід від інших жертв, знайдених вздовж вулиці Яблонської.

Маємо впевненість, що це тільки перші кроки, альтернативних незалежних розслідувачів, які паралельно з українськими підводять реальне фактологічне підґрунтям під злочини окупантів у Бучі і інших містах України.

Ще по темі:

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja