The New York Times підготував вкид про трагедію в Костянтинівці. Що про це свідчить – Без Брехні
Фактчек

The New York Times підготував вкид про трагедію в Костянтинівці. Що про це свідчить

Журналісти The New York Times у своєму розслідуванні стверджують, що в трагедії на ринку в Костянтинівці нібито винна українська сторона. “Ймовірно, це нещасний випадок, який стався через несправність української ракети, яка була випущена з протиповітряного комплексу “Бук”, йдеться в матеріалі: http://surl.li/lhmqr Ці заяви журналістів спростовує СБУ.

 

Нагадаємо, що 6 вересня в результаті ракетного удару по ринку в Костянтинівці на Донеччині загинуло 16 людей: http://surl.li/kvwey

СБУ проводить розслідування за статтею про порушення законів та звичаїв війни. За даними слідства, противник вдарив по цивільному об’єкту з комплексу С-300, йдеться у коментарі, отриманому ВВС News Україна.

За даними СБУ, про це свідчать уламки ракети, які знайшли на місці трагедії. Що ще вказує опосередковано на те, що ця стаття — вкид?

В першу чергу те, що вона вийшла під візит Зеленського в США. Також наразі очікують як мінімум серйозного прориву в рішенні постачання Україні АТАКМС. Тож роздування конспірологічних  теорій про “не такі сили ППО” звучать, як мінімум, очікувано.

Другий нюанс, який ставить під сумнів правдивість даних — це особистість журналіста Томаса Гібсона Нефа, який давно просуває російські наративи.

Зокрема, 13 березня 2022 року він писав про те, що постачання зброї в Україну продовжує війну та збільшує кількість жертв: http://surl.li/lhnfv

“Варто зауважити, що оскільки США/Росія/ та інші країни перекидають зброю в Україну, то вона буде тут і вбиватиме людей набагато довше, ніж триватиме ця війна”, — написав він в твіттері.

Також він звинувачував ЗСУ в тому, що наші сили нібито б’ють касетними боєприпасами по цивільних: http://surl.li/lhnja І тут вкид про “несправність ракети”, яка вбиває 16 цивільних. Дуже в стилі “журналіста”.

Також нагадаємо, що практично кожного разу, коли обстріл приводить до великої кількості втрат серед цивільних, російська пропаганда починає розповідати про те, що це зробило “українське ППО”.

Так було в Дніпрі: http://surl.li/jiyea

Так було в Умані: http://surl.li/jiyfh

Так було в Одесі: http://surl.li/lhnqf

 

Ще по темі:

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja