Tiktok запровадив заборону на дипфейки на публічних осіб – Без Брехні
ФактчекФактчек NEWS

Tiktok запровадив заборону на дипфейки на публічних осіб

Оскільки перспектива заборони TikTok у США продовжує зростати, мережа оновила свою політику модерації вмісту. Правила щодо того, який контент можна публікувати та рекламувати, в основному не змінилися, але включають нові обмеження на поширення глибоких фейків штучного інтелекту, які останніми місяцями стають все більш популярними в додатку. http://surl.li/fvcyv

 

Одне із нововведень містить поняття «синтетичні та маніпульовані засоби масової інформації» — також відомі як дипфейки ШI, які останніми місяцями стають дедалі популярнішими в додатку.

Раніше правила TikTok щодо дипфейків обмежувалися одним рядком із забороною вмісту, який міг «ввести користувачів в оману шляхом спотворення правдивих подій [або] завдати значної шкоди темі відео». Тепер компанія каже, що весь реалістичний створений і відредагований штучним інтелектом контент має бути «чітко розкритий» як такий, або в підписі до відео, або у вигляді накладної наклейки.

TikTok заявляє, що не допускатиме жодних синтетичних засобів масової інформації, «які містять схожість із будь-якою реальною приватною особою» або показують публічну особу, яка схвалює продукт або порушує інші правила додатка (наприклад, його заборони на ворожнечу).

Контент, створений штучним інтелектом, набув популярності у TikTok, головним чином завдяки ширшій доступності інструментів клонування голосу ШІ, які дозволяють легко імітувати чийсь голос. Ці інструменти створили нові піджанри контенту.

Проте є випадки використання інструментів ШІ у більш негативному контексті. Багато фейків зі штучним інтелектом показують тих популярних публічних осіб, які читають оголошують різного гатунку негативні промови, гасла – трансфобні чи гомофобні. Звичайні користувачі часто плутають такий контент із справжнім. Вони поширюють його, створюють інформаційну хвилю, переконують інших у тому що це правда.

Оновлення політики TikTok відбувається в період посилення політичного тиску на материнську компанію ByteDance, оскільки західні уряди висловлюють побоювання щодо збору приватних даних програмою та її потенціалу впливу на громадську думку.

 

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja