ТОП-3 фейки секретаря ради безпеки рф патрушева про «любов до українців» – Без Брехні
ЗапоріжжяФактчекФактчек-регіон

ТОП-3 фейки секретаря ради безпеки рф патрушева про «любов до українців»

Патрушев один з ідеологів російської пропагандисткої машини. Час від часу він робить заяви, які проливають світло на те, що коїться у мізках кремлівської верхівки та у якому зазеркаллі вони живуть. Нещодавно патрушев зробив низку заяв про Україну і українців, які по своїй суті фейками, на яких ґрунтується російська пропаганда.

 

ФЕЙК 1. «Ми не воюємо з пересічними українцями тому що ненависть до пересічних українців у нас по визначенню бути не може.

НАСПРАВДІ

Насправді, патрушев цією тезою окреслює наратив про «один народ» і «мишебратья», який є наржним для російської пропаганди.

А за ним проглядається інший наратив – що росія прийшла звільняти простих українців від нацистів і київської хунти.

Проте, патрушев забуває, що саме пересічні українці знаходяться у лавах ЗСУ, які стали у стрій по мобілізації чи як добровольці. Це колишні техніки, інженери, вчителі, рестратори, фермери. То постає питання – кого ж тоді вбивають російські війська? З ким воюють?

 

ФЕЙК 2. «…українські традиції близькі жителям росії»

НАСПРАВДІ

У цьому меседжі прихований наратив про «старшого брата» в особі росіян і росії для України і українців. Цей міф культивувався ще з часів СРСР. Історично насправді, все навпаки. Саме московщина запозичила у слов’янського етносу стародавньої Русі величезну кількість традицій, культурних концепцій, адаптувавши їх на свій лад, а потім почала видавати їх за свої оригінальні.

 

ФЕЙК 3. «…у «стравлюванні» росії та України винні США», «… США затіяли ситуацію з Україною»

НАСПРАВДІ

Наратив про те, що у всьому винен колективний захід, США та НАТО – став ключовим, коли росі зрозуміла, що цивілізований світ не залишить Україну та коли ситуація на фронті почала змінюватися не на користь армії рф. Саме тоді пропаганда запустили міф, що США та НАТО воює в Україні проти росії руками українців.

Інший наратив пропаганди – про «затіяну ситуацію», це ні що інше як віддзеркалення меседжу, що росія просто вимушена була піти на вторгнення в Україну, бо це було потрібно для її безпеки. Бо завтра сама Україна напала б на рф із підказки США.

Насправді, США та інші країни просто не дали росії знищити українську державу, підтримали її. Але в розумінні патрушева, це значить, що «затіяли ситуацію».

 

Матеріал підготовлено фахівцями виданння “ЗРЦ” в рамках ініціативи Мережа проектів з протидії дезінформації

Ще по темі:

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja