Топ-фейків пропаганди. Як потрібно фоткатися з американцями та удар небаченої сили на річницю війни – Без Брехні
Фактчек

Топ-фейків пропаганди. Як потрібно фоткатися з американцями та удар небаченої сили на річницю війни

Російська пропаганда не тільки розгортає великі ІПСО, але й засмічує інфопростір дрібними вкидами, які часто «підпирають» собою великі пропагандистські меседжі. Далі у матеріалі добірка дрібних, але «цікавих» вкидів.

 

ЯК ПРАВИЛЬНО ФОТКАТИСЯ З АМЕРИКАНЦЯМИ

«Не потрібно бігти та просити фото». Так звані Z-канали запустили фейк про те, що у Києві роздають листівки з інструкцією, як потрібно поводити себе з громадянами США. Мовляв, потрібно посміхатися та бути доброзичливими. Брехню про листівки росіяни почали поширювати у день візиту президента США Байдена до Києва.

ЗІРВАТИ МОБІЛІЗАЦІЮ

«Спроби зірвати мобілізацію в Україні через Telegram-чати». Після оголошення часткової мобілізації в рф, яка призвела до масового виїзду росіян і протесту частини російських лідерів думок проти війни, зусилля путінських спецслужб зі зриву мобілізації в Україні посилилися. Потрібно було створити картинку, що в Україні справи йдуть «ще гірше».

УДАР НЕБАЧЕНОЇ СИЛИ

«Масштабні бомбардування України на 22-24 лютого». Ворожа ІПСО, яку росіяни запускають перед важливими датами – як це було перед 9 травня та 24 серпня. Ймовірність масованої атаки дійсно існує, але наративи про «удар небаченої сили» – лише страшилки, розраховані на те, щоб викликати паніку серед населення України.

БАЙДЕН РОЗКАЗАВ ЯК ПРАВИЛЬНО НАСТУПАТИ

«Байден наказав Зеленському якнайшвидше почати наступ». Фейкомети кремля посилаються на статтю видання Politico, де, мовляв сказано, що Білий дім зажадав від Зеленського готуватися до наступу зараз, оскільки «зброя і допомога з Вашингтона та Європи течуть повільно». Пропаганда рф неправильно процитувала іноземне видання, кажучи, що допомога від союзників зараз надходить «повільно», хоча у статті Politico використано слово freely — «вільно».

ЯДЕРНА ПРОВОКАЦІЯ ВІД УКРАЇНИ

«Україна готує ядерну провокацію». Прокремлівські ЗМІ продовжують просувати наратив про підготовку «масштабної провокації» з метою «абсолютно безпідставного» звинувачення рф. Насправді ні Україна, ні якась інша країна, окрім самої рф, не готують жодних «ядерних провокацій».

Ще по темі:

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja