Якими б фантастичними не були заяви проросійських консерв на заході – вони продовжують свою чорну справу. Далі у матеріалі «свіжі» карколомні заяви.
АКТИВИ РФ НЕ МОЖУТЬ ЗНАЙТИ
Так звані російські змі з посиланням на Bloomberg, заявляють, що «ЄС не може передати Україні активи Центробанку росії, оскільки не знають, де вони».
В оригіналі статті говориться зовсім про інше. А саме про те, що «ЄС розглядає можливість вимагати від банків повідомляти деталі про вартість заморожених активів російського центрального банку», адже сума в звіті, яку вказала росія, не збігається з сумою уже заморожених активів, які ще оцінюються.
США «ПРИБРАЛИ» ЯНУКОВИЧА
Американський ексвійськовий Скотт Ріттер на YouTube каналі TheRedPillDiaries розповідає про те, що США почали провокувати росію ще в 2014 році, коли змістили президента Януковича, обраного народом України, та допомогли прийти до влади американській «пішці» з націоналістичною ідеологією.
Ріттер поширює наративи про організований США державний переворот в Україні та проблему нацизму в Україні з метою перекласти відповідальність за початок військового конфлікту на США.
Взагалі, це ключові наративи російської пропаганди, де вона подає себе у ролі жертви, а всі інші країни – як агресорів.
ЗАХІД ВИНИЩУЄ УКРАЇНЦІВ, ЩОБ ЗАГАРБАТИ СОБІ ЗЕМЛІ УКРАЇНИ
Амеританський телеведучий Рассел Бренд на своєму YouTube-каналі поширив дезінформацію про підготовку Заходом київського режиму до конфлікту задля експропріювання України в її народу.
У такій заяві чітко прослідковується російський наратив, про те, що колективний Захід розв»язав війну проти росії і веде її руками українців, щоб винищити націю. А от росія прийшла її захищати і визволяти.
ПРОКСІ-ВІЙНА ЗАХОДУ ПРОТИ РФ
Американський журналіст Крістофер Колдуелл у виданні The New York Times, звинувачував США в ескалації військового конфлікту в Україні та просував тезу про «проксі-війну між США та росією.
Така заява – ілюстрація наративу. Що росія веде війну в Україні не з Україною, а з колективним Заходом, начолі із США та НАТО. Такий наратив працює одразу у двох площинах. По-перше, показати російському електорату, що рф веде важку війну із сильнішими державами світу. По-друге, у разі поразки, чи «нічиєї» у війні, росія завжди може перевернути це як досягнення – мовляв, ми вистояли проти сильнішого ворога.
*при підготовці публікації були використані матеріали ЦПД