ТОП-фейків: «психологічна підготовка до втрат у ЗСУ», указ про базу вакансій для безробітних від Президента – Без Брехні
Фактчек

ТОП-фейків: «психологічна підготовка до втрат у ЗСУ», указ про базу вакансій для безробітних від Президента

Чергова добірка «зашкварних» фейків та їх викриттів від наших колеги із харківського видання Gwara Media http://surl.li/fifko,

 

ЗСУ ПРОХОДЯТЬ ВІЙСЬКОВО-ПСИХОЛОГІЧНУ ПІДГОТОВКУ, БО ГОТУЮТЬСЯ ДО ВЕЛИКИХ ВТРАТ

МАНІПУЛЯЦІЯ. Для перевірки декілька разів надходив запит, чи дійсно військові ЗСУ готуються психологічно до великих втрат. На підтвердження цих слів надається відео з каналу пропагандистки Ольги Скабєєвої, в якому зафільмована частина тренувань військовослужбовців ЗСУ. http://surl.li/fmhvk. Проте це чергова маніпуляція.

Скабєєва дійсно використала частину з оригінального відео у своєму пості. Це відео бойових навчань з психологічної підготовки військових ЗСУ, що було розміщено 12 березня на Youtube-каналі видання The Sun. Проте, згідно з військовими стандартами української армії, заняття з психологічної підготовки формують у військовослужбовців психічну стійкість та готовність до дій у бою, у складних і небезпечних умовах, в обстановці, яка різко змінюється, й під час тривалої нервово-психологічної напруги. http://surl.li/fmhwk

Як зазначає один з тренерів програми: «Головна мета таких навчань — відпрацювати психологічну стійкість військовослужбовця до всіх викликів, що можуть бути в бою. Ми націлюємо наші підрозділи тільки на наступ». Отже, немає жодних підстав вважати, що ЗСУ готує військових до великих втрат.

ПРЕЗИДЕНТ ВОЛОДИМИР ЗЕЛЕНСЬКИЙ ЗАБОРОНИВ TELEGRAM-КАНАЛ ТАКЕРА КАРЛОСНА

ФЕЙК. Мережею шириться новина, що Володимир Зеленський заборонив Telegram-канал Такера Карлсона через те, що американський журналіст нібито викрив головні тези «української пропаганди».

Почнімо з того, що жоден зі знайдених каналів у Telegram не є офіційним каналом Такера Карлсона. Для прикладу наводимо декілька з них.

Telegram-канал Tucker Carlson (http://surl.li/fmhxi), що підписаний як: «Фан-канал, присвячений найпопулярнішому (і найулюбленішому!) ведучому кабельних новин Америки Такеру Карлсону!»

Telegram-канал Tucker Carlson (http://surl.li/fmhxv), що підписаний як: «Tucker Carlson Tonight на Fox News з 2016 року. Тележурналіст, коментатор, автор оглядачів».

В інших знайдених каналах, де згадується ім’я Такера Карлсона, мають замало підписників — до 5 тисяч. На відміну від офіційного Twitter, де за американським журналістом слідкує більше ніж 85,6 млн. http://surl.li/fmhyk

Звертаємо увагу, що на офіційній сторінці Такера Карлсона у Twitter є посилання на його особистий сайт та сторінку у Facebook, проте жодного Telegram-каналу не згадано. http://surl.li/fmhyk

Щодо «Указів» або «Розпоряджень» Володимир Зеленського: на сайті Президента України немає жодного, що будь-яким чином стосувалося б Такера Карлсона.

Проте Такер Карлсон дійсно активно поширює російські наративи в американському інфопросторі. Детальніше з ними можна ознайомитися у статті «Детектор Медіа»: Американський Соловйов. Які міфи про Україну поширює ведучий Fox News Такер Карлсон. http://surl.li/fmhzm

ЧЕРЕЗ РІЗКЕ ЗРОСТАННЯ БЕЗРОБІТТЯ ВОЛОДИМИР ЗЕЛЕНСЬКИЙ НАКАЗАВ СТВОРИТИ ОФІЦІЙНІ БАЗИ ВАКАНСІЙ ДЛЯ УКРАЇНЦІВ

ФЕЙК. 14 березня, почали поширюватися дописи про те, що Володимир Зеленський видав Указ щодо створення баз вакансій для громадян України. Скриншот такого посту з Telegram-каналу ППО-Newws під матеріалом. http://surl.li/fmibk. Проте це черговий фейк.

Почнімо з того, що під номер 127/2023 (а саме цей номер вказується у вірусному пості) від 3 березня 2023 року на сайті президента України розміщено Указ про призначення О. Камишіна Радником Президента України http://surl.li/fmiby.

За допомогою фейкового наказу Telegram-канал ППО-News пропонує підписатися на інший канал, адже при натисканні у тексті фрази «телеграм-канал» вас перелінковує на канал «Вакансич».

Це вірусна реклама, яку, нажаль,  Telegram-канали останнім часом часто використовують, щоб спонукати перейти за посиланням, приєднатися до іншого каналу, завантажити додаток тощо. Тож радимо не реагувати на такі пропозиції.

 

Ще по темі:

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja