Топ-фейків. ЗСУ ведуть дружній вогонь, на Крим будуть наступати «вишколені головорізи» – Без Брехні
Фактчек

Топ-фейків. ЗСУ ведуть дружній вогонь, на Крим будуть наступати «вишколені головорізи»

Одним із потужних каналів просування пропаганди залишаються телеграм канали, які часто стають першою сходинкою для розкрутки тих чи інших меседжів. Далі у матеріалі, добірка дрібних вкидів пропаганди, які ширилися останнім часом у телеграм-каналах.

 

ПЕРЕХІД КРАЇНИ НА ВОЄННІ РЕЙКИ

Для перемоги росії потрібні зміни. Канали писали, що у рф треба провести зміни на урядовому рівні, країну треба перевести на воєнні рейки та змінити стратегію війни.

Насправді, це не більше ніж популістська риторика, бо якщо зробити такий крок, то тоді у країні необхідно оголосити військовий стан. А на це поки що кремлівська верхівка не готова.

БАХМУТ В ОТОЧЕННІ

Оточення Бахмута. Пропагандисти стверджують, що «російська армія перемагає, а ЗСУ ведуть «дружній вогонь» через нескоординованість».

Насправді, на війні бувають різні ситуації – і дружній вогонь теж. А от щодо оточення Бахмуту, то тут пропаганда вкотре записує собі перемогу, якої немає.

ЕФЕКТИВНА ТЕХНІКА РФ

Прославлення російської армії. Канали писали, ніби рф має ефективну військову техніку та зброю, а проросійські партизани діють у Миколаєві.

Росії дуже хочеться, щоб її підтримувало місцеве населення, дуже хочеться партизан. Але, якщо колаборанти і були, то вони вже у лавах ворога, а там де Україні повернула свої території – ніхто вже нікого не чекає.

Щодо техніки рф, які аналогів нєт, то вже були повідомлення про те, що рф готує для розконсервації танки Т-62 ще 60-тих років. Це при тому, що ЗСУ невдовзі отримають Леопарди і Абрамси – танки зовсім іншого покоління.

НА КРИМ ПІДУТЬ НАВЧЕНІ НА ЗАХОДІ ГОЛОВОРІЗИ

Контрнаступ України. За словами фейкометів, на Крим наступатимуть вишколені на Заході військові, а подальша підтримка України залежить від успіху контрнаступу.

Тут пропагандисти частково праві, бо за 2022 рік за кордоном було підготовлено понад 20 000 українських військових. Не менше готують і 2023 року. Але не тільки ці частини потенційно можуть штурмувати Крим. У ЗСУ чимало потужних підрозділів.

Тому тут пропагандисти розкручують наратив про втручання Заходу у війну – мовляв, вчать – значить приймають участь.

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja