Топ-сенсаційних вкидів: росія відводить війська з лівого берега Херсонщини, а міністр оборони готує звільнення трьох генералів – Без Брехні
ФактчекФактчек-регіонХерсонщина

Топ-сенсаційних вкидів: росія відводить війська з лівого берега Херсонщини, а міністр оборони готує звільнення трьох генералів

13 листопада у соціальних мережах та медіа поширилася інформація, яка, як з’ясувалося була дезінформацією. Але в той же час, вона привернула увагу користувачів та активно обговорювалася. Згодом, з’явилися офіційні спростування та пояснення цих вкидів. Про це далі у матеріалі.

 

ОКУПАНТИ ВІДХОДЯТЬ З ЛІВОГО БЕРЕГА ХЕРСОНЩИНИ

Вранці 13 листопада російські офіційні ресурси поширило інформацію, що нібито «Командование «Днепр» (російське угрупування на Херсонщині) приняло решение о перегрупировке войск, которые расположены на левом берегу Днепра и отводе их на более выгодные позиции».

Таке повідомлення опублікувало міністерство оборони росії та офіційні медіа, такі як «ТАСС» та «РИА Новости». Але буквально через декілька хвилин ці повідомлення були видалені.

«ТАСС» навіть опублікував спростування, якому повідомив, що інформація від командування «Дніпро» була помилковою, публікація про це анулюється, і «ТАСС» приносить вибачення читачам (дивись на скріншоті). Аналогічно вчинило і «РИА Новости».

«Росіяни заявили про свій “відхід” з лівобережжя Херсонщини, щоб спровокувати реакцію Сил оборони України. Водночас ця заява лише викликала паніку серед окупаційних військ».

Про це в етері телемарафону Єдині новини повідомила начальниця Об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони півдня України Наталія Гуменюк: «Очевидно це спроба виміряти готовність і спосіб реагування наших сил на подібні заяви. Оскільки довготривалий час в інформаційному просторі підігрівалися всі необхідні ресурси, щоб пролунала подібна заява. І вони хотіли спровокувати нашу реакцію, а вона не послідувала».

МІНІСТР ОБОРОНИ ГОТУЄ ПОДАННЯ НА ЗВІЛЬНЕННЯ ТРЬОХ ГЕНЕРАЛІВ

Другий не менш сенсаційний вкид з’явився в українському інформаційному просторі майже паралельно з попередінм. У соціальних мережах та медіа почала циркулювати інформація про те, що нібито подання Міністра оборони України Умерова на звільнення з керівних посад трьох генералів Збройних сил України. А саме:

– командувача Медичних сил ЗСУ Тетяни Остащенко,

– командувача Оперативно-стратегічного угруповання військ «Таврія» Олександра Тарнавського

– командувача Об’єднаних сил Збройних сил України Сергія Наєва.

Крім того, Сергій Наєв може стати одним із головних фігурантів справи, яка стосується оборони Херсонщини в 2022 році.

Принаймні таку інформацію поширив народний депутат від «Європейської солідарності» Олексій Гончаренко. http://surl.li/ndnir

Згодом Міністерство оборони опублікувало спростування цій інформації: «Міністерство оборони не коментує чутки чи неперевірену інформацію. Всі працюють в штатному режимі, рішення обговорюються в координації з Генштабом. Інформація, опублікована низкою ЗМІ – не відповідає дійсності. Дотримуйтесь, будь ласка, інформаційної гігієни». http://surl.li/ehzqx

Спростування – прийнято. Але надалі – слідкуємо за ситуацією.

 

Матеріал підготовлено фахівцями медіаплатформи «Вгору» в рамках ініціативи Мережа проектів з протидії дезінформації 

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja