Топ-заяви західних псевдоекспертів, які поширюють роспропаганду – Без Брехні
ВолиньФактчекФактчек-регіон

Топ-заяви західних псевдоекспертів, які поширюють роспропаганду

Фейки про війну в Україні та відбілювання злочинів російських окупантів – так звані західні експерти і «лідери думок» продовжують працювати на роспропаганду і поширювати її наративи на іноземну аудиторію.

Далі у матеріалі, що підготований на основі публікацій Центру протидії дезінформації, добірка заяв західних пропагандистів.

 

РОСІЯ НЕ ХОТІЛА ЗАВОЙОВУВАТИ УКРАЇНУ

Оглядачі Рік Вайлс і Док Беркхарт на відео новинного інтернет-видання TruNews у Twitter заявили: «росія не хотіла завойовувати Україну. Вона хотіла приєднання Донбасу, жителі якого вважають себе росіянами… Маккейн і Нуланд спровокували в Україні революцію у 2013-2014 роках. Росіяни хотіли лише зупинити кровопролиття, приєднати ці землі та укласти з Києвом мирний договір». Це ніщо інше, як фейк роспропаганди, поширений так званими «експертами».

УКРАЇНСЬКА АРМІЯ ВИКОРИСТОВУЄ ЦИВІЛЬНЕ НАСЕЛЕННЯ ЯК «ЖИВИЙ ЩИТ»

Патрік Хеннінгсен – американський геополітичний аналітик, який поширює проросійські наративи на Заході у своїх інтерв’ю, дописах у Twitter та щотижневому радіошоу SUNDAY WIRE. Хеннінгсен заявляє про «крах» України і стверджує, що США фінансують «нацистів» в Україні з 1952 року.

Американський аналітик також розповсюджував дезінформацію про те, що ЗСУ нібито використовують цивільне населення як «живий щит».

У травні він «розродився» новими цитатами. Цього разу він написав у Twitter: «США/Велика Британія/ ЄС фінансували військові злочини в Україні. Як щодо ордеру на арешт МКС для Зеленського та його спонсорів?».

ЗАХІД УКРАЇНИ ХОЧУТЬ ВІДДАТИ ПОЛЬЩІ

Ексвійськовий Скотт Ріттер в інтерв’ю YouTube-каналу U.S. Tour of Duty поширив невмирущий російський наратив про те, що західна частина України має приєднатись до Польщі.

Мовляв, заступник голови ради безпеки Росії Дмітрій Мєдвєдєв натякає на те, щоб віддати Захід України Польщі: «у квітні 2005 року Володимир Путін говорив про те, щоб володіти всіма російськими землями, а Захід України до них не відноситься, бо не має нічого спільного з іншими регіонами, вони ненавидять одні одних. Якщо забрати Захід України, то між Україною та росією буде мир».

ВІЙНА В УКРАЇНІ МАЙЖЕ ЗАКІНЧИЛАСЯ

Американський правозахисник Аджаму Барака на своїй сторінці у Twitter написав: «Корпоративні медіа США висвітлюють український конфлікт не лише оманливо, а й аморально. Війна в Україні майже закінчилася, за винятком останнього відчайдушного кроку України, спрямованого на проведення контрнаступу, який не буде успішним».

 

Матеріал підготовлено фахівцями ресурсу “Брехунець” в рамках ініціативи Мережа проектів з протидії дезінфомації

Ще по темі:

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja