ТОП-зашкварних фейків пропаганди: агітка проти «Чебурашки», «українці – перші люди на землі» – Без Брехні
ФактчекХарківщина

ТОП-зашкварних фейків пропаганди: агітка проти «Чебурашки», «українці – перші люди на землі»

Продовжуємо збирати зашкварні фейки російської пропаганди, межі безглуздості якої не мають меж. Нова добірка фейокових нісенітниць від наших партнерів по Мережі – ресурсу Gwara Media.

 

ФЕЙК. УКРАЇНЦІВ ВЧАТЬ ТОМУ, ЩО ВОНИ З’ЯВИЛИСЬ НА ЗЕМЛІ РАНІШЕ ЗА ВСІХ

У мережі поширили відео, де вказано: підручник з історії України нібито повідомляє, що перші люди на території України з’явились 140 тисяч років тому. Історики датують появу першої «людини розумної» на 100 тисяч років пізніше. Це, як кажуть у мережі, доводить той факт, що українці вигадують історію про себе та свій народ. http://surl.li/eubml

Але насправді автор відео просто перекручує слова підручника.

Для початку, варто звернути увагу: у підручнику не вказано, що люди на території України з’явились 140 тисяч років тому. Вступ до розділу лише повідомляє: стародавній період в історії України тривав 140 тисяч років. Тобто вказується його тривалість, а не час існування.

Згідно з цим підручником та українською освітньою програмою, люди сучасного типу – homo sapiens — з’явилися в період пізнього палеоліту (приблизно 40/35 – 10 тис. років тому). http://surl.li/eubnc

Отже, автор відео використав маніпулятивну технологію для того, аби поширити дезінформацію та дискредитувати українську освіту.

ФЕЙК. З ТАТУЮВАННЯМ ЗЕЛЕНСЬКОГО СЕКС-ПОСЛУГИ ДОРОЖЧІ

Один із смітникових пропагандистських Telegram-канал повідомив про те, що у США українські біженки, які працюють у сфері сексуальних послуг, роблять татуювання з обличчям Володимира Зеленського, оскільки саме так клієнти готові платити більше коштів. http://surl.li/eubnx

Проте, це черговий фейк. Насамперед звертаємо вашу увагу: немає жодних доказів того, що особа на фото дійсно є біженкою з України.

Крім того, автори вкиду концентрують увагу на фото працівниці секс-послуг із відповідним тату у верхній частині сідниць. Проте, проста перевірка показала, що татуювання на фото додали за допомогою фоторедактора.

ФЕЙК. АГІТАЦІЙНА КАМПАНІЯ ПРОТИ ЧЕБУРАШКИ

В одному із запитів на перевірку постало питання перевірки, чи дійсно в одній з українських шкіл відбувається агітаційна кампанія, яка закликає їхати в Росію, якщо тобі подобається Чебурашка.

Новина є брехнею. Фактчекери  детально розібрали цю дезінформацію. http://surl.li/eubpv

З’ясувалося, що таку інформацію поширювали виключно у російському інфопросторі. А її першоджерелом вважають блогера Максима Шихалієва, що опублікував в своєму каналі фото зі стертими метаданими (це унеможливлює ідентифікацію фотографії). http://surl.li/eubpz

При цьому жодних згадок чи висловів про потребу позбутись Чебарушки в українському сегменті інтернету немає.

Матеріал підготовлено партнерами Мережі проектом GWARA MEDIA

Ще по темі:

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja