ТОП-зашкварних фейків пропаганди: «Зеленський відкликає заявку в ЄС», «ЧВК вагнер полонили морпіха США» – Без Брехні
ФактчекФактчек-регіонХарківщина

ТОП-зашкварних фейків пропаганди: «Зеленський відкликає заявку в ЄС», «ЧВК вагнер полонили морпіха США»

Пропагандиська машина кремля шварить на повну, відпрацьовуючи темники і методички. Підібрали і викрили «свіжі» зашкварні фейки кремлівських інформаційних посіпак.

 

ЗЕЛЕНСЬКИЙ ПОГРОЖУЄ ВІДКЛИКАТИ ЗАЯВКУ НА ВСТУП В ЄС

ФЕЙК. 22 січня пропагандистський канал опублікував допис, де йдеться про те, що президент України погрожує відкликати заявку на вступ до ЄС, якщо Німеччина не передасть України танки «Леопард-2». http://surl.li/eofwo

НАСПРАВДІ. У останніх інтерв’ю та виступах Володимира Зеленського, у яких він говорив про важливість передачі Україні озброєння, в т.ч. німецьких танків «Леопард» – жодного слова про відкликання заявки щодо вступу в ЄС немає.

Так, наприклад, у виступі на форумі у Давосі Володимир Зеленський зазначає: «Потрібно, щоб продовжувалася підтримка України, щоб продовжилося постачання відповідної амуніції, яка потрібна для перемоги над ворогом на полі бою».

Також він наголосив, що вступ України до НАТО є одним з пріоритетів та гарантій безпеки для України. Стосовно «Леопардів» Володимир Зеленський сказав в інтерв’ю німецькому телеканалу ARD 19 січня: «Не час торгуватися, час виживати. Танки «Леопард» не їздитимуть по Росії, ми обороняємося. Якщо у вас є танки, дайте їх нам». http://surl.li/eofxg

Тобто позиція України щодо вступу в ЄС є сталою і про жодні відкликання заявок не йдеться

 

УКРАЇНСЬКИХ ВІЙСЬКОВИХ НЕЙРОМЕРЕЖА ЗОБРАЖУЄ УКРАЇНСЬКИХ СОЛДАТ ЯК СВИНЕЙ

ФЕЙК. Російський канал «Великая Россия» поширив новину про те, що нейромережа Midjourney на запит «Ukrainian soldier» генерує зображення свиней у формі. http://surl.li/eofvc

НАСПРАВДІ. По-першу, російський канал навіть не зміг без помилки написати слово «ukrainian». В дописі з Telegram-каналу у слові пропущена літера «і».

Ми також перевірили, які фото генерує нейромережа при введенні запитів «ukrainian soldier» та «russian soldier».

При введенні «ukrainian soldier» нейромережа не видає фото свиней у формі. Для того, щоб отримати згенеровані фото солдат з обличчям свиней, необхідно інакше формулювати запит: наприклад, «soldier with pig face».  Нейромережа зображує українських військових зовсім інакше (на скріншоті – в кінці матеріалу).

Щодо запиту «russian soldier», то нам не вдалося знайти саме ті картинки, що зображені у дописі каналу. Проте, тут також варто зауважити, що на картинці зображено не лише російських військових — це помітно за прапорами на фоні: стяг рф є лише на останньому фото.

Щодо згенерованих зображень на запит «russian soldier», крім зображень звичайних солдат, мережа генерує також світлини із зображеннями військових, які вкрали пральні машини.

 

ЧВК «ВАГНЕР» ВЗЯЛИ В ПОЛОН АМЕРИКАНСЬКОГО КОМАНДИРА МОРСЬКОЇ ПІХОТИ

ФЕЙК. В одному з пропагандистських каналів із відповідним фото шириться новина про те, що ЧВК «Вагнер» взяв у полон під Соледаром командира морської піхоти США Майкла Вінтера. http://surl.li/eofvx

НАСПРАВДІ. На фото у вкиді зображений зовсім не Майкл Вінтер і не командир морської піхоти, а Азад «ОЗ» Ебрагімзаде (Azad «Oz» Ebrahimzadeh) — сержант-медик спецназу армії США, борець з браконьєрами та зірка шоу «Планета тварин», «Поле битви: Війни носорогів».

Саме ж фото було зроблене в Афганістані, під час його роботи у 19-й групі спецназу. http://surl.li/eofwf

Ми також знайшли його сторінку у Facebook. З дописів на сторінці можна побачити, що Азад зараз не знаходиться в Україні. Останній допис був опублікований на його сторінці 22 січня 2022 року, коли він нібито мав бути вже в полоні. І цей допис ніяк не говорить про його захоплення. http://surl.li/eofwi

 

НІМЕЦЬКІ ІГРАШКИ ІЗ ЗЕЛЕНСЬКИМ

ФЕЙК. Пропагандистські Telegram-канали поширюють відео, де показують іграшку із Зеленським, що вилізає з коробки та забирає монети. У підпису до відео зазначається: це німецькі іграшки, зроблені за мотивами взаємовідносин між Німеччиною та Україною. http://surl.li/eofuy

НАСПРАВДІ. Насправді це скарбничка у вигляді коробки з котиком. Оригінал такої скарбнички —продається на Amazon. Варто також зазначити, що іграшка продається не лише в Німеччині.

Як можна побачити зі світлини (скріншот в кінці допису), зображення обличчя Зеленського та прапора України на оригінальній іграшці немає. Це було додано авторами вкиду за допомогою роздрукованого фото президента та прапора, які були наклеєні на справжню скарбничку.

 

Матеріал підготовлено партнерами Мережі проектом GWARA MEDIA

 

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja