Трамп всіх врятує! Фейк про американську вакцину від COVID-19 – Без Брехні
COVID-19. Правда і міфиФактчекФактчек NEWS

Трамп всіх врятує! Фейк про американську вакцину від COVID-19

Чергові чудодійні ліки від коронавірусу пропонує…Facebook (аналогічні повідомлення також поширювалися відучора і в через WhatsApp та Instagram). На цей раз, як зрозуміло з тексту – всіх врятує Америка! Ну і Трамп, звичайно. Насправді це фейк!

ВЕРДИКТ: ФЕЙК

ПЕРЕВІРКА

1. Повідомлення про «ліки з Америки» зроблено за тим самим кліше, що і попередні подібні, які ми вже неодноразово спростовували – «Сегодня на оперативном совещании в полиции…», «Прежде чем коронавирус достигнет легких…», «Мошенники ходят по квартирам…» та інші. Впадає в око відверті граматичні і синтаксичні помилки, відсутність конкретики – «прямо сейчас» – це коли?.. «Запустит вакцину в следующее воскресенье» – від якої дати відлік – від «прямо сейчас»?.. Не зрозуміло куди «запустить»?..

2. На ілюстрації використано зображення чогось, що подається як ліки від коронавірусу американської компанії Roche Medical Company. Проте, це не ліки і до Roche Medical Company вони не мають жодного відношення. На зображенні тести від південнокорейської компанії SugenTech. Вони мають європейську сертифікацію і дійсно використовуються для тестування COVID-19. Але це НЕ ЛІКИ від коронавірусу!

3. Що стосується Roche Medical Company, то така компанія дійсно існує в США. За даними американської торгово-промислової асоціації Аdvanced Medical Technology Association, Roche Medical Company на поточний момент є однією з семи компаній Сполучених Штатів, що отримали сертифікацію від Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США (FDA) на виробництво і продаж ТЕСТІВ на коронавірус. Тобто і ця компанія не має жодного відношення до виробництва саме ліків від COVID-19.

4. За офіційною інформацією компанії, її фахівцями розроблено тести двох систем – cobas 6800 і 8800. Перший дозволяє отримати оперативні результати за ТРИ години, другий – за вісім. Звідси і «ростуть ноги», що через три години після «чудотворної ін’єкції» людина вже видужує від COVID-19. Аналогічне походження інформації і про «мільони доз» – Roche Medical Company повідомляє, що прискорює налагодження широкого виробництва тест-систем.

5. Вкотре наголошуємо – ВООЗ на своєму офіційному ресурсі інформує, що на поточний момент в світі не існує ліків від COVID-19 і публікує (з оперативними оновленнями) рекомендації щодо профілактичних заходів та алгоритмів, які допоможуть мінімізувати ризик зараження.

 

Автор. Олександр Гороховський

NB! Матеріал підготовлений в рамках проєкту з протидії фейкам за темою “COVID-19”, ініційованого керівником проєкту “По той бік новин”

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja