Трампа попросили визнати «Л-ДНР»| ФЕЙК – Без Брехні
Пропаганда-СТОПФактчек

Трампа попросили визнати «Л-ДНР»| ФЕЙК

Днями сепаратистські та російські ЗМІ поширили інформацію про те, що адміністрація президента США Дональда Трампа «зареєструвала звернення про визнання ЛНР та ДНР». Проте ці заголовки не мають нічого спільного зі змістом листа, який було надіслано в адміністрацію президента США.  

ВИРОК: ФЕЙК / МАНІПУЛЯЦІЯ

ПЕРЕВІРКА

Перш за все відзначимо, що будь-хто може написати звернення для сайту Білого дому, проте це не означитиме, що адміністрація президента погоджується зі змістом цих звернень.

А тепер проаналізуймо, зміст листа про нібито визнання «Л-ДНР», як територій (а не злочинних угрупувань).

Першоджерелом інформації є Telegram-канал WarGonzo. У пості зазначається, що «відкритий лист з проханням визнати ЛДНР на ім’я президента США написав керівник компанії «Російська година» Олександр Коробко». Ця людина виступила продюсером фільму «Альфа Р», який знімають на окупованій частині Донбасу.

«За інформацією проекту @wargonzo, Коробко вже отримав зворотний зв’язок на відкритий лист американському лідерові: адміністрація Трампа повідомила його, що звернення зареєстровано, а значить повинен надійти і офіційна відповідь», – повідомляється в Telegram-каналі.

 

Проте, у листі Олександр Коробко пропонує лише безкоштовно надати американцям ліцензію на виробництво мобільного апарату штучної вентиляції легень ГС-11Р, який нібито використовують на окупованій частині Донбасу для порятунку людей в період пандемії і не тільки:

«Исходя из гуманитарных соображений, я нашёл возможность предоставить народу Соединённых Штатов Америки (а также народу любой другой нуждающейся страны мира) лицензию на производство этого аппарата – безвозмездно на период пандемии».

Про жодні запити на визнання «ДНР» і «ЛНР» в тексті не йдеться. Автор листа лише заявляє, що «жителі Донбасу більше не бажають асоціювати себе з Україною і будують своє власну державу». Проте без подробиць про те, що це лише частина Донбасу, а не весь регіон і що це утворення, яке повністю контролюється Росією. Саме до цієї країни США офіційно звертаються кожного разу, коли мова йде про війну на Донбасі та анексію Криму.

Ось, наприклад, одне з останніх подібних звернень до Росії від місії США в ОБСЄ.

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja