Центр оцінювання якості освіти назвав ФЕЙКОМ інформацію, що у 2023 році буде найжорстокіший Національний мультитест – Без Брехні
ОдещинаФактчекФактчек-регіон

Центр оцінювання якості освіти назвав ФЕЙКОМ інформацію, що у 2023 році буде найжорстокіший Національний мультитест

В Українському центрі оцінювання якості освіти УЦОЯО спростовують інформацію про те, що Національний мультіпредметний тест (НМТ) цього року буде найжорсткішим за складністю з усіх попередніх. Про це повідомила заступниця директора УЦОЯО Тетяна Вакуленко. http://surl.li/eosbi Таку інформацію назвали фейком.

 

Суть питання полягала в тому, що в ефірі телеканалу Espreso.TV 24 січня Олександр Кондратюк, експерт з освітніх питань, засновник Всеукраїнської освітньої компанії ЗНО Setstud, заявив: http://surl.li/eoseo

«Точно відомо про мультитест те, що він буде найжорсткішим за всі 15 років проведення тестування. Пропонується чотири завдання профільного рівня з математики, де взагалі немає відповідей, їх треба буде писати вручну. Шість профільних завдань з фізики, шість таких з хімії, також пропонують з англійської мови по всім 32 завданням вручну писати відповіді, встановлювати відповідності – це все небо і земля, порівнюючи з тим, яким був мультитест у 2022 році. Так само є ускладнення з історією, замість 100 обіцяних років треба буде знати період у чотири сотні років… Якщо говорити відверто, то жодної прив’язки школи до мультитесту не існує. Щодо обов’язковості предмета історії у тестуванні, то дивно, що у країні, де йде війна, пропонують зробити історію необов’язковим предметом».

Слід нагадати, що Національний мультипредметний тест (НМТ) — форма проведення вступного випробування на бакалаврат для здобуття вищої освіти в Україні, введена у 2022 році (разом із магістерським комплексним тестом (МКТ) та магістерським тестом навчальної компетентності (МТНК)) через повномасштабне російське вторгнення в Україну. Покликана тимчасово замінити традиційні вступні випробування у форматі ЗНО.

Щодо спростування, заяви експерта, то за словами заступниці директора УЦОЯО Тетяна Вакуленко, Український центр оцінювання якості освіти неодноразово наголошував, що складність завдань у предметних частинах НМТ не буде вищою за звичну складність тестів традиційного ЗНО:

«З-посеред завдань НМТ не буде завдань з відкритою відповіддю (власного висловлення чи письмового розвʼязування задачі на окремому бланку). А завдання з короткою формою відповіді (вписування чисел) у тестах з математики були й раніше. Ні про яке вписування слів англійською мовою також не йдеться. Завдання на заповнення пропусків – це підставляння в текст пропущених слів із числа запропонованих варіантів»

За словами заступниці директора, невдовзі в УЦОЯО оприлюднять демонстраційні варіанти національного мультипредметного тесту, а до цього часу не варто робити передчасних висновків.

Слід зазначити також, що у 2022 році процес тестування теж супроводжувався неочікуваним скандалом, коли батьки учнів у соцмережах почали звертати увагу на те, що запитання з тестувань різних сесій повторюється, а на кінець основної сесії в інтернеті вже були доступні відповіді на всі можливі запитання. Утім, в Українському центрі оцінювання якості освіти зазначили, що статистика цю думку не підтверджує, адже на ЗНО завжди можна було зустрічати питання із попередніх років. http://surl.li/eosem

Але не зважаючи на такі перепитії у 2022 році під час основної сесії НМТ склали понад 187 000 учасників та ще 21 000 – під час додаткової.

 

Матеріал підготовлено фахівціями видання “Інтент”

Ще по темі:

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja