Цинічна брехня від російської пропаганди: вечірки з парі на смерті під ракетні атаки у Києві – Без Брехні
ЗапоріжжяФактчекФактчек-регіон

Цинічна брехня від російської пропаганди: вечірки з парі на смерті під ракетні атаки у Києві

Скільки людей загине у Києві цієї ночі від ракетних ударів? Російська пропаганда вигадала один із найогидніших фейків останнього часу: нібито у Києві під час ракетних атак проводять такі собі вечірки для іноземців – із шампанським і парі на те, скільки людей сьогодні вб’є чергова російська ракета.

 

Автори фейку – модератори каналу “Запорожский вестник”, які буквально нещодавно публікували вигадку про крематорії у Запоріжжі, які працюють у три зміни. У Запоріжжі немає жодного крематорія, але фейкарів це не зупинило.

І ось – нова вигадка (http://surl.li/lbnye). У повідомленні від каналу йдеться, що вечірки проводяться на Андріївській та Старокиївський горах, їх вартість – від 500 до 2 000 доларів з особи залежно від кількості передбачених ракетних ударів. Цю кількість прогнозують нібито за даними розвідки. Додаткове “задоволення” – парі на кількість влучань, збитих безпілотників, жертв, райони влучання.

“Джерело” фейка – нібито скріншот переписки з такого собі телеграм-акаунта “Patriot” із потенційним учасником “air defence party”. Його пропонують забрати зі Львова, а за 1 200 євро довезти до оглядового майданчика, видати шампанське та ковдрочку. Називають точну дату найближчої “вечірки” – 9 вересня.

Зрозуміло, що скріншот не містить жодного доказу того, що це – не фотошоп. Акаунт “Patriot” у телеграмі знайти неможливо, а “діалог” із потенційним клієнтом явно нагадує діалоги із підручника англійської мови: жодних скорочень або сленгових слів, ідеально вибудована граматика, якою поза офіційним спілкуванням носії мови не користуються. Зрозуміло також, що ракетні удари неможливо спрогнозувати із такою точністю, щоб брати на себе відповідальність за тисячі євро – тим більше, оцінити кількість запущених ракет за декілька днів до того і бути впевненими, що саме 9 вересня конкретна їх кількість долетить до Києва.Такі прогнози не могли б дати і самі росіяни, які планують удари. Жодних інших згадок про “вечірки ППО” інтернет не знаходить.

Цікаво, що навіть читачі каналу не оцінили абсурдний фейк: пост отримав вдвічі менше реакцій, ніж інші дописи, і лише шість коментарів – в тому числі прохання поділитися травою, яку курять автори. Його, втім, вже видалили.

ВИСНОВКИ

  • Пропагандисти впевнені, що довели свою аудиторію до стану, коли вона радо споживатиме найбільш абсурдні та непідтверджені фейки – аби тільки вони посилювали картину світу, у якій війна в Україні – лише шоу для цинічних європейців або американців.
  • Пропагандисти налагодили продукування фейкових скріншотів переписки у телеграмі на підтвердження власних вигадок, тож тепер їх фантазії не обмежує ніщо, включно із здоровим глуздом.
  • Вигадка про “вечірки ППО” та парі на кількість загиблих людей – спроба, по-перше, ще раз показати розбещений Захід, а по-друге, – змістити акценти і “довести”, що є хтось ще більш цинічний за росіян, які практично щоночі намагаються атакувати цивільні об’єкти і вбивати мирних українців. 

 

Матеріал підготовено фахівцями видання “Запорізький центр розслідувань”

Ще по темі:

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja