У Білла Гейтса є патент на коронавірус і на вакцину проти нього | Мега ФЕЙК – Без Брехні
Фактчек

У Білла Гейтса є патент на коронавірус і на вакцину проти нього | Мега ФЕЙК

Фейкмейкери не вгамовуються і не дають дядьку Біллу (мається на увазі той самий Гейтс, голова Microsoft) спокою. Мережею поширюється чергова хвиля конспірологічних фейків про те, що він володіє і патентом на розробку коронавірусу і на його вакцину (яка нібито вже існує). Наші колеги із Fullfact.org зібрали і спростували нові найпоширеніші фейкові меседжи про голову Microsoft.

 

Меседж 1. Білл Гейтс є партнером у лабораторії в Ухані, з якої поширився коронавірус

СПРОСТУВАННЯ

Пост у Facebook з більш ніж 16 000 поширеннями заявляє про наступне: «Хіба не дивно, що Білл Гейтс володіє патентом на коронавірус і вакциною від нього. Він також є партнером в лабораторії в Ухані, Китай»

Немає жодних доказів, що коронавірус надходить з лабораторії або виробляється людиною. Білл Гейтс не є партнером у жодній із цих лабораторій.

 

Меседж 2. Білл Гейтс володіє патентом на коронавірус і вакцину проти нього

СПРОСТУВАННЯ

Не існує патенту на новий коронавірус, відомого як SARS-CoV-2, який спричинює захворювання Covid-19.

Як вже повідомлялося раніше, існує патент на інший коронавірус, який називається пташиним коронавірусом (пташиний грип), який існує у птахів. Цей патент належить Інституту Пірбрайта у Великобританії, який планував розробити вакцину проти пташиного грипу, а не Біллу Гейтсу чи Фонду Білла і Мелінди Гейтс.

Ця дезінформація, схоже, поширилася, оскільки фонд фінансував частину роботи Інституту Пірбрайта, хоча й не виділяв грошей на цей запатентований вірус.

На поточний час не існує ефективної вакцини від Covid-19, хоча випробування потенційних вакцин тривають. Тому ні Білл Гейтс, ні Фонд Білла і Мелінди Гейтс не мають патента на вакцину.

Фонд профінансував низку організацій у їх роботі над створенням вакцини від коронавірусу.

Незрозуміло, що конкретно мається на увазі у пості, коли стверджується наступне: Білл Гейтс є «партнером» у «лабораторії в китайському Ухані».

Це може посилатися на той факт, що нібито новий коронавірус може виникнути у кажанів, які зберігаються в китайській урядовій лабораторії в Ухані, а саме в Уханському центрі контролю та профілактики захворювань. Однак вчені, які заявляли про це, писали про це у статті, яка не була рецензована. Вони висунули цю гіпотезу, але не надали жодних доказів щодо цього.

Як вже повідомляли фактчекерські організації немає жодних доказів того, що SARS-CoV-2 виник саме в лабораторії китайського міста Ухань, де вперше було виявлено нове захворювання.

Уханський центр боротьби та профілактики захворювань є частиною Китайського центру контролю та профілактики захворювань, який отримав фінансування від Фонду Білла і Мелінди Гейтс, але Білла Гейтса навряд чи можна назвати «партнером» у лабораторії.

Також переважна більшість вчених погоджуються з думкою, згідно з якою вірус не має штучного походження.

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja