У боях на Донбасі було розвіяно МІФ пропаганди про «Термінатор-2» – чергову російську «суперзброю» – Без Брехні
Пропаганда-СТОПФактчек

У боях на Донбасі було розвіяно МІФ пропаганди про «Термінатор-2» – чергову російську «суперзброю»

В середині травня у відкритих джерелах стали з’являтися відео перекидання до зони бойових дій на Донбасі російських бойових машин підтримки танків (БМПТ) «Термінатор-2». Супроводжувалися ці публікації масштабним поширенням у проросійському сегменті інтернету, які зовсім не носили секретного характеру. Складалося враження, що інформацію навмисно оприлюднюють, щоб її максимально підхопили і розігнали по мережах.

Це вказувало на те, що російські окупанти спеціально розносять по інформаційному середовищу факт присутності даних бойових машин, як елемент піднесення морального та психологічного духу своїх військ. В якійсь мірі, такий вкид мав вплинути (напевно, так думали пропагандисти) і на українських військових. Проте, публічна демонстрація «Термінаторів» стала черговим провалом російської пропаганди, а бойове застосування цих БМПТ – розвінчуванням ще одного міфу про міць, так званої, «другої армії» світу та її суперзброю. Чому БМПТ «Термінатор-2 – це чергове російське вундерваффе – пояснюємо далі.

 

Важливо відзначити, що БМПТ «Термінатор-2» ніколи раніше не застосовувався у реальних повномасштабних бойових діях. Його бойову міць рекламували виключно з пропагандистських блакитних екранів та на виставках озброєнь. Поява на полі бою цих машин, мала підштовхнути віру в «непереможну» російську армію. Хоча, сама бойова машина не особливо була схожа саме на ту суперзброю, яка мала переламати хід війни (до того ж виготовлено таких машин було вісім одиниць).

Тут якраз слід згадати, що декілька тижнів тому пропаганда рф вже робила вкид про суперзброю. Тоді поширилися повідомлення про успішне застосування у боях в Україні, якоїсь страшенно секретної, лазерної установки. Весь цей треш нагадував останні місяці агонії третього рейху, коли нацистська верхівка продовжувала проголошувати, що ось-ось буде застосована чергова вундерваффе, яке змінить хід війни…

Щодо «Термінаторів», то протягом тижня про БМПТ писали та говорили практично всі російські майданчики та пропагандисти. А потім… А потім настала тиша, яка триває досі.

Перше повідомлення про те, що в зоні бойових дій було підбито БМПТ «Термінатор-2» з’явилося 25 травня, а 26 травня було викладено відео, на якому група російської бронетехніки, у складі з вищезгаданими бронемашинами опиняється під вогнем української артилерії. Доля бойових машин, а також ступінь їхньої цілісності після того арт-нальоту залишилася загадкою, бо результатів обстрілу на відео вже немає.

Зрозуміло, почали насамперед виникати думки, що після тріумфального заїзду БМПТ «Термінатор-2» в Україну їх не менш тріумфально з неї вивезли, але вже в некондиційному — непарадному стані?

Насправді БМПТ «Термінатор-2» не були знищені в Україні повністю, хоча, згідно з наявною інформацією – серед бойових машин не менше трьох отримали різного ступеня важкості ушкодження. Одна машина справді неспроможна пересуватися своїм ходом. Але зараз мова про інше.

БМПТ «Термінатор-2» виявився абсолютно непристосованим до повномасштабних бойових дій та абсолютно не ефективним в умовах сучасної війни.

Бойова машина з повним навантаженням динамічного захисту та озброєння на подив виявилася важчою за навіть сам танки Т-72Б3, на шасі якого вона збудована. Її повна споряджена вага перевищила 50 тонн, що більше заявлених ТТХ у 44-48 тонн.

Двигун В-92С2 не справлявся з такою масою і фактично бойова машина підтримки танків програла у динаміці та рухливості самим танкам.

Крім того, озброєння БМПТ «Термінатор-2» не дозволяє їм ефективно виконувати свої функції, а саме прикривати танки. Пов’язано це з тим, що переважна більшість бойових зіткнень відбувається на дистанціях, на яких озброєння бойової машини безсиле (наприклад, атака на танк сучасними ПТРК здійснюється з дистанції 1,5-2 км).

Саме тому з пропагандистських ефірів зникли БМПТ «Термінатор-2», адже настільки низької бойової ефективності від них не очікували напевно навіть найзатятіші критики. А командування російських окупантів стоїть перед вибором, або виводити ці безглузді бляшанки із зони бойових дій, або залишити їх подалі від лінії фронту, щоб ганебно не втратити у повному  складі.

Під питанням і комерційна складова «термінаторів» (їх активно рекламували на різних військових виставках). Правда тепер, на неї знайдеться покупець хіба, що у Африканських країнах. Бо «Термінатори» виявилися черговим міфом, фактично фейковою зброєю, яка у сучасній війні нічого не варта.

 

При підготовці публікації були використані матеріали по даній тему військово-політичного аналітика Олександра Коваленко

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja