У Польщі оштрафували радіостанцію за фейкові заяви про Президента України Зеленського – Без Брехні
ФактчекФактчек NEWS

У Польщі оштрафували радіостанцію за фейкові заяви про Президента України Зеленського

Польська Національна рада з питань телебачення і радіомовлення (KRRiT) в понеділок оштрафувала радіостанцію Radio Zet, кореспондент якої заявив, що Україна та США «втратили довіру» до Польщі. Таку інформацію поширило видання Notes from Poland. http://surl.li/kdckd

 

Штраф оголосили Radio Zet за репортаж, який вийшов під час ефіру ще у грудні 2022 року. Він висвітлював візит Президента України Володимира Зеленського до Вашингтона. Кореспондент радіо Маріуш Гершевський заяви, що Україна та США нібито «втратили довіру до Польщі» після інциденту з гранатометом. Нагадаємо, інцидент стався у грудні 2022 року – тоді один із двох гранатометів, подарованих керівнику поліції Польщі Ярославу Шимчику в Україні, вибухнув, коли він намагався перемістити їх у своєму кабінеті. До того, головний поліціянт повідомив, що його запевнили в Україні, що гранатомети використані і безпечні.

 Гершевський заявив, що через цю «втрату довіри» Зеленський проїхав територією Польщі начебто без відома польських спецслужб.

Твердження Radio Zet заперечив речник польських спецслужб Станіслав Жарин, заявивши, що вони «розраховані на те, аби принизити структури, відповідальні за безпеку Польщі».

Після звернення Жарина до KRRiT регулятор вирішив, що репортажі радіостанції порушують польський закон про мовлення, який передбачає, що «мовлення не може пропагувати діяльність, що суперечить закону, польським національним інтересам, а також погляди та ставлення, що суперечать моралі та суспільному добробуту».

Радіо Zet заперечує порушення і стверджує, що інформація була отримала з дотриманням необхідних стандартів з двох «надійних джерел», які радіостанція відмовилась називати з міркувань безпеки.

Радіостанція належить компанії Agora – видавцю щоденної Gazeta Wyborcza, яка критикує польську партію влади «Право і справедливість». Саме вона призначила чинного керівника KRRiT Мацея Свірського, якого опозиція звинувачує у подвійних стандартах.

Приміром, у травні Свірський розпорядився оштрафувати радіостанцію Tok FM, яка також належить компанії Agora, за «розпалювання ненависті» через критику суперечливого шкільного підручника, написаного колишнім політиком ПіС і схваленого польським Міністерством освіти.

 

 

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja