У «РДК» спростували заяву губернатора Брянщини про «нанесення вогневого ураження українській ДРГ – Без Брехні
Пропаганда-СТОПФактчек

У «РДК» спростували заяву губернатора Брянщини про «нанесення вогневого ураження українській ДРГ

На російській Брянщині знову не до спокою. Не встигли висохти чорнила фейкоробів, про історію з нібито падінням українського цивільного легкомоторного літака, який летів чи то на розвідку, чи то бомбити нафтопровід «Дружба», як 6 квітня сталася нова подія.

Російські так звані меді, поширили інформацію про начебто спробу проникнення у Брянську область в районі села Случовськ «української ДРГ». Зазвичай, у кращих традиція пропаганди – ДРГ нанесли вогневе ураження та відтіснили. Проте, не так сталося, як фейкоробами писалося і заявлялося губернатором області.

Далі, про це у матеріалі.

 

Низка топових російських ЗМІ поширили наступну заяву (далі мовою оригіналу):

«Диверсионно-разведывательная группа (ДРГ) из Украины в числе 20 человек предприняла попытку проникнуть в Брянскую область. Как сообщил 6 апреля губернатор региона Александр Богомаз, попытка пересечь территорию России была совершена в районе села Случовск Погарского района.

Действия диверсантов были пресечены со стороны Федеральной службы безопасности (ФСБ) России.

«Подразделениями Вооруженных сил РФ совместно с подразделениями Пограничных войск противнику нанесено огневое поражение», — отметил Богомаз в своем Telegram-канале.

Указанное село расположено примерно в 1,5 км от границы с Черниговской областью Украины».

Проте вже по обіді з’явилося спростування саме такому перебігу подій від… «Російського добровольчого корпусу».

Нагадаємо, що «Російський добровольчий корпус» — це формування росіян, яке входить до Інтернаціонального легіону ТрО України.  Корпус на території України підпорядковується командування ТрО. Проте, як показали події, що сталися у березні – на території рф корпус має право діяти на свій розсуд.

РДК має свій офіційний телеграм-канал. Саме там і було оприлюднене спростування офіційним заявам кремлівських медіа. http://surl.li/gdvhc

«Сегодня бойцы Русского Добровольческого Корпуса снова посетили Брянскую Область!

Несмотря на то, что губернатор Богомаз уже рапортовал об «успешном отражении атаки украинских ДРГ», мы снова ловим его на лжи! Помимо выполнения боевых задач, бойцы РДК так же смогли пообщаться с местными жителями, вручить им наши листовки и попросили укрыться, на время боевых действий. Освободительная борьба на территории России набирает обороты!» – таку заяву поширили представники РДК.

На підтвердження слів, у тому ж повідомлення було надане відео, на якому зафіксовано перебіг чергового «походу» на Брянщину.

Слід зауважити, що це вже другий факт успішного проникнення бійців РДК на територію Брянської області.

Перший стався 2 березня 2023 року. Тоді російська пропаганда спробувала перехопити інформаційну ініціативу і обернути програш на перемогу. Проте це в неї вийшло криво і недолуго.

Ми детально розбирали проколи пропаганди у матеріалі: «Українське дрг на Брянщині. Як забрехалася пропаганда» http://surl.li/fgnqs

Тоді було вигадано запеклий бій, розстріл диверсантами декількох автівок з цивільними, загиблу дівчинку, яка вияявилася потім хлопчиком, що зовсім не загинув, а був поранений. І не просто поранений, а при спробі врятувати двох дівчат. З хлопчика, якого назвали Фєдєю, зліпили героя. Проте, про історію забули буквально через тиждень, коди всі герої відіграли свою роль, а інформаційне поле забили інші фейки і вкиди.

Але нас цікавить в тій історії інший момент, який перетинається із подіями 6 квітня.

Як вже зазначалося, відповідальність за події 2 березня на Брянщині взяв на себе РДК. Так само, як і 6 квітня, 2 березня вони оприлюднили у своєму телеграм-каналі відео-матеріали, які спростовували версії російської пропаганди. http://surl.li/gdvpb. Ще пізніше, а саме 2 квітня РДК виклали додаткові матеріли похід 2 березня http://surl.li/gdvoh.

Слід також згадати, що і українська сторона висловилася тоді про події на Брянщині.

«Я думаю, що для тих людей, які брали сьогодні участь у заходах проти режиму Путіна на території РФ, це початок звільнення власної країни та спокутування злочинів власної держави та режиму Путіна», – заявив представник ГУР Андрій Юсов. http://surl.li/fgoup

 

 

 

Ще по темі:

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja