У всіх вакцинах присутнє «біологічне сміття» – залишки клітин хом’яків, мавп та інших тварин |  ФЕЙК і МАНІПУЛЯЦІЯ від чергового медичного «іксперта» – Без Брехні
Фактчек

У всіх вакцинах присутнє «біологічне сміття» – залишки клітин хом’яків, мавп та інших тварин |  ФЕЙК і МАНІПУЛЯЦІЯ від чергового медичного «іксперта»

Міфи щодо вакцинації живуть і сьогодні. Чимало українців досі вірять, що вакцина може ослабити імунну систему, що її не варто вводити дітям з хронічними захворюваннями, а також у те, що вакцинація призводить до аутизму та викликає рак. Олександр Баранець, кандидат медичних наук та доцент, як він себе називає, оприлюднив 30 жовтня 2020 року на Facebook-сторінці публікацію про те, що «в різний час в різних вакцинах були виявлені “сміттєві” віруси (мавпячий вірус, пестівірус), одноклітинні паразити, біологічна бруд, а саме залишки клітин органів тварин, абортованих людських ембріонів і ракових культур». Чи дійсно наведені лінки доцента є правдивими джерелами або це просто класична маніпуляція псевдоексперта, яка спрямована на впровадження ідеї антивакцинації, дізнаємося.

 

МЕСЕДЖ: «Кроме вирусов, в вакцинах часто обнаруживаются: прионы, одноклеточные паразиты. Плюс ко всему этому в вакцинах постоянно присутствует такая биологическая грязь, как: остатки клеток органов хомяков, обезьян и других животных, остатки клеток абортированных человеческих эмбрионов»

Олександр Баранець на підтвердження поста, надає лінки організацій і наукових досліджень, але якщо почати перевіряти посилання, можна побачити таку картину:

1. Автор поста надає лінк на «MedCrave», Інтернет-видавнича група з дослідницьких матеріалів, яка у статті італійських і американських вчених вказує, що «у всіх перевірених зразках вакцини містять біосумісні та біостійкі сторонні предмети, не заявлені виробниками, на які організм реагує». Але дослідники наголошують, що їх робота «не більше ніж гіпотеза, відкрита для обговорення та потребує доказів».

Наступний лінк спирається на вищезгадану статтю, яка є лише гіпотезою, тому вислів про те, що «кожна вакцина містила небезпечні рівні металів і сміття, пов’язаних з раком і аутоімунним захворюванням» є дезінформацією. Також стаття висвітлена на сайті Дитячого науково-дослідницького інституту медичної безпеки (CMSRI) в США, який просуває недостовірні меседжі про небезпеку вакцин (спростовано в SBM, який інформує про небезпечні медичні афери).

Стаття на сайті «NCBI», американська організація з біотехнологій, висвітлює розслідування про те, що «при тестуванні на лініях клітин людини продуктивної інфекції цирковірусу свинячого типу 1 не спостерігалося». Також і в іншому дослідженні, наведеному автором поста «у проаналізованих вакцинах проти кору, епідемічного паротиту, краснухи і грипу не було виявлено ДНК ЦВС1».

2. Далі йде посилання на «Collective Evolution», новинна й освітня компанія, яка освітлює статтю про сімейство ретровірусів тварин у вакцині, які згодом пов’язані з раком та аутизмом. Автором цієї статті є Джуді Міковіц, доктор філософії, у співпраці з The World Mercury Project (або Children’s Health Defense), американська організація, яка відома своєю антивакциною діяльністю.

Ще один лінк з організацією (Сorvelva), яка опирається на джерело, яке навіть потрапила до рейтингу «10 найгірших антинаукових сайтів» − Australian Vaccination-risks Network (AVN). Також і стаття про зв’язок раку з вакциною доводить аргументи за допомогою «NVIC», американська організація, яка є провідним джерелом дезінформації щодо вакцин (спростована в «Slate»). «Living Whole», сайт на який спирається псевдоексперт, про себе вказує, що «інформація на цьому веб-сайті не була оцінена FDA і не призначена для діагностики, лікування, запобігання або лікування будь-яких захворювань».

3. Наступним джерелом є сайт з назвою «1796 − гомеопатія та щеплення», який підтримує гомеопатію та виступає проти масових профілактичних щеплень. Гомеопатія − це вид альтернативної медицини, що пропонує використання сильно розведених препаратів, що, ймовірно, викликають у здорових людей симптоми, схожі на хворобу. Комітет з питань науки і технологій Палати громад у парламенті Великобританії в звіті про гомеопатію вказує, що «в області гомеопатії не було виявлено жодних доказів того, що таке лікування працює, крім ефекту плацебо». У пості Олександра Баранеця найбільше посилань саме з цього сайту: про забруднення вакцин і конспірологічні теорії про масове виробництво вірусних вакцин у комерційних масштабах, про антинаукові теорії про створення вакцини в інкубаторах на людських, курячих або мавпячих клітинах, про масове зараження вакцин тваринами мікроорганізмами і в результаті ряд важких хворіб (лейкемія, рак, СНІД) та ще (тут, тут, тут).

4. Ніл Міллер, журналіст-медик і директор глобального інституту вакцин − Thinktwice, у своїй роботі вказує, що «вакцина проти поліомієліту вже давно викликала поліомієліт, і нездатна захистити населення від небезпечних мікроорганізми». МОЗ від 11 жовтня 2018 року на офіційній сторінці інформує, що «якість і безпека вакцин, які закуповує для України ЮНІСЕФ, підтверджена масштабним досвідом використання у різних країнах світу. Виробник тестує кожну серію вакцин і дає сертифікат якості − лот-реліз на кожну серію. Вакцини мають прекваліфікацію ВОЗ гарантію якості найавторитетнішої організації у галузі охорони здоров’я у світі». Протягом останніх 25 років Глобальна Ініціатива з ліквідації поліомієліту знизила кількість випадків хвороби на 99%, з 350 000 у 1988 році до 243 у 2014 році. Thinktwice на питання батьків дає дуже емоційні відповіді та більше спрямований на створення негативного іміджу щодо вакцинації, а саме у звинуваченні лікарів у тому, що «лікарі скажуть будь-що, щоб змусити батьків зробити щеплення, навіть якщо це не має сенсу або є відвертою брехнею».

5. Спільнота «Antivakcina», яка вказує, що «вакцини зроблені з клітин абортивного матеріалу» та в своїх доказах спирається на релігійний сайт «Children of God for Life». Інформація на цьому сайті є дуже емоційна та релігійна, тому не відноситься до наукової сфери.

ВИСНОВКИ

  • По-перше. Інформація, взята з соцмереж (Facebook) не є джерелом достовірної інформація, навіть коли надані посилання їх потрібно перевіряти.
  • По-друге. Автор поста надає лінки на підозрілі джерела або організацій, які були помічені в поширенні неправдивих даних та є активними пропагандистами антивакцинації та дезінформації навколо неї (антинаукові та релігійні організації, альтернативна медицина).
  • По-третє. Псевдоексперт застосовує реальні дослідження, які спростували наявність у вакцинах вірусів та подає їх, як антивакцині.   

 

Авторка: Каріна Богодьорова

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja