Українська відповідь російській пропаганді про те що обстріли інфраструктури були успішні – не вистачило часу: 100 трансформаторів, які зберігаються за кордоном – Без Брехні
ОдещинаФактчекФактчек NEWSФактчек-регіон

Українська відповідь російській пропаганді про те що обстріли інфраструктури були успішні – не вистачило часу: 100 трансформаторів, які зберігаються за кордоном

Російська пропаганда навесні 2023 року активно просувала меседж про «вдалу і успішну» стратегію по знищенню української енергетичної інфраструктури. Мовляв, все вдалося, тільки не вистачило часу не вистачило щоб занурити українців у темряву або у «кам’яний вік» із свічками та вогнищами. Такий підхід і у російського керівництва, яке безумовно готується повторити масовані атаки осені-зими 2022-2023 року.

Тому готуючись до нових ударів на енергетичну систему, Україна виготовить або замовить 100 нових високовольтних трансформаторів, на заміну знищених атаками росіян, більша частина з них зберігається за кордоном. Цей процес вже триває, повідомляє The Economist http://surl.li/ltida.

 

«Було замовлено 100 нових високовольтних трансформаторів, половина з яких буде вироблена в Україні, а половина закуплена за кордоном. Але через удари по українських заводах вітчизняних трансформаторів було виготовлено дуже мало. Іноземні трансформатори будуть зберігатися в Польщі і Румунії до тих пір, поки вони не будуть потрібні», – йдеться в матеріалі.

The Economist пише, що українські інженери виконали хорошу роботу. Вони розробили унікальні схеми розподілення електроенергії й обладнання по всій країні. Також після проведення модернізації в Україні залишилося багато старих, але лише нещодавно виведених з експлуатації трансформаторів, які можна знову підключити у разі потреби.

Міністр енергетики України Герман Галущенко каже, Україна тепер має великий досвід того, як справлятися з великомасштабними атаками. Але він очікує, що росіяни також винесуть уроки з їхнього досвіду «нездатності зруйнувати систему». За його словами, країні потрібно більше систем протиповітряної оборони.

The Economist побувало на одній з електростанцій, яка зазнала удару минулого року: російська ракета, яка летіла прямо до машинного залу, за долю секунди до зіткнення влучила в частину з численних ліній електропередач станції, це збило її з курсу і таким чином врятувало серце системи. З початку вторгнення Росія запустила по цій станції 8 ракет.

Сьогодні по всій території електростанції бастіони, заповнені піском, оточують ключові елементи, щоб захистити їх від осколків. Але, за словами директора, у разі прямого попадання це не допоможе. Ізолювати високовольтні трансформатори в бетонну оболонку не можна, оскільки вони перегріються.

Є також ще одна проблема. Приватна компанія ДТЕК, яка до війни виробляла близько чверті всієї електроенергії в Україні, каже, що з довоєнного штату компанії, який налічував 60 тисяч працівників, близько 5 тисяч зараз перебувають в армії. На сьогодні вже 250 жінок в компанії працюють під землею у вугільних шахтах (до війни жінки не працювали під землею).

За даними The Economist, з 10 жовтня і лише до кінця грудня 2022 року середньостатистичний український дім був без електроенергії середньому 5 тижнів.

Збитки, завдані російською агресією, спрямованою на те, щоб заморозити українців минулої зими, були величезними. Згідно зі звітом Програми розвитку ООН, у квітні 2023 року можливості генерації енергії скоротилися на 51% порівняно з періодом перед вторгненням Росії в лютому 2022 року.

Атомна енергетика становить найбільшу частину виробництва енергії в Україні. І хоч три діючі атомні станції, які все ще перебувають під українським контролем, не зазнали прямого нападу, захоплення Росією Запорізької АЕС призвело до падіння потужності атомних електростанцій на 44%.

 

Матеріал підготовлено фахівцями видання «Інтент» в рамках ініціативи Мережа проектів з протидії дезінформації 

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja