«Українське дрг на Брянщині». Як забрехалася пропаганда – Без Брехні
ЗапоріжжяФактчекФактчек-регіон

«Українське дрг на Брянщині». Як забрехалася пропаганда

Зранку інформаційний простір в буквальному сенсі підірвала звістка, про начебто проникнення численної розвідувально-диверсійної групи на території Брянської області російської недофедерації. Першими «забили на сполох» російські пабліки і телеграм-канали. Звичайно, що одразу це назвали терактом і приписали його «українським націоналістам». Що ж сталося насправді (за даними відомими на момент публікації) та як забрехалася пропаганда у версіях подій.

 

Основна версія пропаганди була наступна: «На територію Брянської області проникли українські диверсанти. Група терористів складається із 40-50 осіб. Напад здійснено на села Любечани і Сушани…»

Ну а далі пішло різночитання методичок (всі посилання на російські «джерела» подаються під матеріалом у вигляді скріншотів».

Жахалки почалися з того, що диверсанти, які проникли у Климівський район Брянської області підірвали електропідстанцію та газорозподільну підстанцію. Далі почали ширитися інформація про начебто взяття заручників. Нібито в селі Сушани взяли у заручники чи не все село, бо у повідомленнях фігурувала узагальнююча фраза:  «местные жители взяты в заложники».

У Любечанах, за інфою пропагандистів «диверсанти» нібито взяли у заручники місцевого фельдшера та вивезли його у невідомому напрямку. Згодом локація Любечани сходить із інформаційної повістки і всі інші повідомлення вже концентрують увагу на Сушанах (напевно пропагандисти зрозуміли, що не можуть скоординувати дезінформаційний потік аби він хоч трохи був логічним по двох локаціях і зосередилися на одній).

І у Сушанах почав розгортатися неймовірний блокбастер. Такі російські телеграм ресурси як «соловйов», «readovka», «звезда», «поддубний», «военное обозрение», «раньше всех» почали розганяти версію, що «українське дрг» обстріляло шкільний автобус.

Але не встигла ця інфа поширитися, як буквально паралельно «РИА новости» опублікували спростування від «врио замгубернатора Брянской области» про обстріл шкільного автобусу – типу альо, який шкільний автобус, у нас тут дистанційне  навчання взагалі.

Забігаючи наперед скажем, що коли інфа дісталася до бункерного карлика і він виступив з «рішучим засудженням терористичного акту, який мав на меті відібрати у росіян культуру, мову і історію – бо саме такі люди були у тій дрг», то він вже говорив про обстріл автомобіля «Нива», у якій начебто були діти.

Проте пропагандистські нескладухи не цьому не закінчилися. Розкручений інформаційний смітник продовжував кидати інформаційне л…но на вентилятор. Телеграм канали повідомили, що  начебто була по ранена неповнолітня дівчина – поранення прийшлося нібито у спину. Але хтось із пропагандистів недочитав методичку і написав, що поранений був хлопчик: телеграм канал «раньше всех» із посиланням на видання «Звезда» написав, що за інформацією заступника губернатора Брянської області життю пораненого хлопчика нічого не загрожує.

Проте версія з начебто «пораненою» дівчинкою у пропагандистів залишилася основною (що підтверджується словами бункерного). І тут знову чомусь випливла локація Лебечан, хоча до того все відбувалося у Сушанах. Але наприклад, таж  «readovka» спершу повідомила, що дівчинка від ран померла у лікарні. А буквально за хвилину опублікувала друге повідомлення, що дівчинка жива і її життю вже немає загрози, хоча поранення таки є.

Але хлопчика таки повернули в цей блокбастер, та якогось іншого напевно. Бо вже як істерія почала вщухати пропагандисти вирішили крім драматизму додати ще й героїзму історії – вигадали 10-річного хлопчина, якого «Московський комсомолець» назвав Федею, який врятував інших дітей, скомандувавши їм «йти у ліс». Проте незрозуміло яким же таки дітям. Бо замгубернатора ж спростував версію про шкільний автобус. Або якщо залишається версія бункерного про «Ниву», то скільки ж тих дітей у ній було?

Так само як і вся вищеописана історія пшиком виявилася інформація, що бункерний диктатор терміново скликає Радбез недофедерації. Все завершилося лиш його персональним виступом.

PS. В цій частині матеріалу ми подали лиш ту частину інформації, яка стосується брехливих версій пропагандистів.

На поточний момент вже є офіційні заяви українських військових, розвідників і державних діячів.

Крім того, ще під час активної фази інформаційної компанії про «дрг» з’явилися відео з нібито представниками «Російського добровольчого корпусу», які взяли на себе відповідальність за інцидент (про без будь-яких протиправних дій проти цивільних).

За декілька годин ми опублікуємо другу частину матеріалу з аналізом наступної порції фактів.

 

 

Матеріал підготовлено фахівцями видання “Запорізький центр розслідувань” 

Ще по темі:

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja